Charlotte Dujardin ja Valegro kordasid Rios olümpiavõitu

Charlotte Dujardin ja Valegro esituses nägi Rio publik olümpiamängude rekordit Küris, mis andis briti paarile teise individiuaalse olümpiakulla järjest ehk korrati Londonis saavutatud võitu.

Charlotte Dujardin ja 14aaastane ruun Valegro sooritust hindasid kohtunikud 93.857 vääriliseks, mis andis neile enam kui nelja protsendipunktise edu hõbemedali võitnud sakslanna Isabell Werthi ja Weihegoldi ees, kelle tulemuseks oli 89.071. Pronksmedalgi läks Saksamaale, see riputati Rios maailma esinumbri sakslanna Kristina Broring-Sprehe kaela, kes hobusega Desperados skooris 87.142.

Dujardin on nüüdsest kolmekordne olümpiavõitja, sest mäletatavasti võtsid britid Londonis ka võistkondliku koolisõidu kuldmedali. Omamoodi uskumatuna tundub fakt, et Charlotte oli Londonis Suurbritannia esimene naissoost individiuaalne olümpiavõitja ja hoiab nüüd Briti naissportlaste hulgas kolme kullaga võrdselt jalgrattur Laura Trott`ga selles arvestuses liidrikohta.

Võidujärgselt suutis Charlotte vaevu emotsioone tagasi hoida: "Ma arvasin, et see on viimane kord," ütles kolmekordne olümpiavõitja enne, kui nutma puhkes. Sellest võime järeldada, et näeme kõiki kehtivaid koolisõidu maailmarekordeid omavat paari veel edaspidigi võistlemas. Olümpiamängude tulemus muide jäi vaid veidike alla Charlotte ja "Mustika" (toim: Blueberry, nagu Charlotte Valegrot kutsub) Küri maailmarekordist, milleks on 94.300.

Hõbemedali võitnud Werth tähistas omamoodi rekordit. 47aastasel kogenud Saksamaa koolisõitjal on nüüd 10 olümpiamedalit, millega ta möödus seni Saksamaa enim ratsaspordi medaleid omanud Dr. Reiner Klimkest, tänase tippkolmevõistleja Ingrid Klimke isast. Oma sõidu kohta mainis Werth, et tulles starti oli ta realistlik ja teadis, et Valegro ja Charlotte`i pea 94% tulemust ületada ta ei suuda ning lisaks oli võistkondlik kuld juba käes.

Täna jätkavad Rios takistussõitjad oma teise kvalifikatsiooniga. Tulemused leiate aadressilt

https://www.rio2016.com/en/equestrian-dressage-individual-grand-prix-freestyle