Charlotte Dujardin ja Valegro purustasid küri maailmarekordi

Eile ja üleeile London International Horse Show raames peetud koolisõidu Lääne-Euroopa MK liiga neljandal etapil polnud suuri kahtlusi, et võitjaks tuleb valitsev olümpiavõitja ja Euroopa meister Charlotte Dujardin imehobusel Valegro. Seda, et purustatakse ka Edward Gali ja Totilase poolt püstitatud maailmarekord, oodati juba varem, kuid juhtus see viimaks just nüüd – kodupubliku ees.

Dujardini ja Valegro skooriks kujunes vabakavas võimas 93,975%, mida nägi oma silmaga ka koolisõidumaailma suurim sponsor Reem Acra, kes oli otsustanud just Olympia Horse Show'st osa saada. Huvitav on märkida, et Gali ja Totilase nimele kuulunud maailmarekord 92.30 % saavutati samal showl, detsembris 2009. Dujardini sõnul oli ta rekordit pikka aega sihtinud ning lootis selle teoks teha just kodusel pinnal. Gal ei olnud sündmusest üllatunud: „Ma teadsin alati, et see juhtub!“

Ootuspäraselt võttis võimsa tulemusega 87.425 % teise koha Edward Gal ise, sedapuhku Glock's Undercoveril, kolmanda mõnevõrra üllatuslikult Gali kaasmaalane Danielle Heijkoop Kingsley Sirol tulemusega 80.625 %.

Võistluse pisarakiskujad ei olnud küriga aga möödas, sest vahetult enne auhinnagaalat toimus Laura Tomlinsoni kuulsa Mistral Hojrise ehk Alfi pidulik pensionile saatmine. Tomlinson ja Mistral Hojris olid aastaid briti koolisõidu üks olulisemaid figuure, tuues viimati koju võistkondliku olümpiakulla ning individuaalse pronksi.

Olympia Horse Show tulemused: http://eventcontent.hippoonline.de/857/857zeitplanENG.htm

MK punktitabeli leiate siit: http://eventcontent.hippoonline.de/857/docs/WCDRE_04.pdf