Charlotte Dujardin ja Valegro püstitasid Olümpiamängude GP rekordi

Täna jätkus Londonis võistlus koolisõidu GP teise grupiga, milles astusid üles mitmed favoriidid. Ootuspäraselt tegid kogu GP parima sõidu Suurbritanniat esindavad Charlotte Dujardin ja Valegro. Sõit osutus koguni nii heaks, et saavutati uus olümpiarekord – 83.663%.

Koolisõidus on tõesti uued tuuled. Olümpiamängude GP rekordi ületas täna koguni 4 paari. Valitsev rekord 78.20 %, mis kuulus Ulla Salzgeberile (GER) 2004. aasta OMilt, alistati tugevalt GP lõpliku esineliku Charlotte Dujardini (GBR), Adelinde Corenelisseni (NED), Helen Langehanenbergi (GER) ja Kristina Sprehe (GER) poolt. Viiendalt kohalt jätkab võistlust Carl Hester Uthopial (GBR).

"Filmige, filmige, ma tean, et ma olen tubli!". Värske rekordiomanik Valegro

Tänase võistluspäeva oodatuimad paarid olid kindlasti Dujardin – Valegro, Cornelissen – Parzival, Sprehe – Desperados, Edward Gal – Undercover (NED), Steffen Peters – Ravel (USA), Valentina Truppa – Eremo Del Castegno (ITA) ja Langehanenberg – Damon Hill.

Dujardin/Valegro ja tema tiim lähevad soojendusele

Esimesena startis Truppa, sooritades oma ekspressiivsel Eremol vaatemängulise testi, mis andis hetkeks neljanda koha (75.790%) Hesteri, Bechtolsheimeri ja Schneideri järel. 26aastane Truppa ja 11aastane Eremo on siin oma esimestel Olümpiamängudel. "Nii suurel areenil on suhteliselt raske mõelda, mida sa üldse teed seal," kommenteeris sõitja, kes on oma hobusega koos olnud selle 6ndast elukuust saadik. "Me kasvasime koos üles ja oleme alati kõike koos teinud. See on parim asi maailmas!" arvab itaallanna.

Seevastu Edward Gal ja Undercover on koos olnud vaid 6 kuud. Nende esitus pani rahva rõkkama ja tõi tabloole skoori 75.395 %, mis andis kokkuvõttes 11. koha. Gal oli oma esitusega rahul, ehkki nentis, et peab partnerlust Undercoveriga veel kõvasti lihvima. "Ta oli areenil kohati pinges ja üritas veidi alt ära joosta, eriti traavipikenduste ajal," kommenteeris Gal, kes saavutas maailmakuulsuse purustades mitmeid rekordeid nüüdseks sakslaste omanduses oleva Totilasega. Tuleb nentida, et Gali sõidustiil on kaugelt äratuntav. Undercover oli eest üsna lühikeseks võetud ning kohati langes vertikaali taha, loopides samal ajal esijalgu ebavajalikult kõrgele. Samas oli loomulikult tegemist korraliku sooritusega, mis säilitas hollandlastele lootuse võtta võistkondlik medal. Astrid Appels portaalist Eurodressage.com julges nende sõidu kohta isegi öelda "eest vabam kui tavaliselt". "Ma usun, et meile tuleb medal, kuid ma ei tea veel, mis värvi," oli Gal suhteliselt enesekindel.

Edward Gal ja Undercover

Järgmises grupis astus teisena üles Saksamaa uus olümpialootus Kristina Sprehe Desperadosel, kelle esitust oli lihtsalt imeline vaadata. Hobune oli energiline, lõdvestunud ning näitas häid küljendusi ja jalavahetusi, kuid veidi ebaregulaarset passaaži. Skooriga 79.119 % läks ta kindlaks liidriks Carl Hesteri ees ning tõstis Saksamaa kullalootused kõrgele. "Dorothee Schneider tegi mulle oma eilse suurepärase testiga omamoodi teene. Samas tundsin ma ikkagi pinget, sest tahtsin oma tiimile sama kasulik olla," seletas Sprehe, kel tunduvad olevat raudsed närvid.

Kristina Sprehe ja Desperados

Kui Charlotte Dujardin platsile läks, olid kõigi närvid ootusest pingul. Ehkki Dujardin ise väitis, et läks platsile lihtsalt "lõbutsema", oli sissekäigu juures seistes näha pinget ka tema näol. "Ma tahtsin lihtsalt minna sinna areenile ja nautida. Carl käskis mul samuti nautida, öeldes, et see on hetk, mida sa ootad kogu elu ja pole mõtet seda rikkuda mingite ootuste ja lootustega. Ma tõesti armastasin iga minutit platsil ja ma tänan südamest kõiki toetuse eest. See aplaus oli uskumatu," jutustas Dujardin.

Treener Carl Hesteri saatel liigub Dujardin Valegrol oma etteaste suunas

Aplaus oli tõesti kõrvulukustav. Inimesed trampisid tribüünidel jalgu ja karjusid täiest kõrist – vaatepilt, mida koolisõiduvõistlusel näeb ehk korra või paar elus. Kodupubliku absoluutne lemmik ja täielik superstaar on siin ka teiste võistlejate positiivse tähelepanu all. Hetkel, mil

Dujardin ja Valegro ringist väljusid, jooksid tema poole mitmed teiste tiimide esindajad, hüüdes valjult: "Superstaar!" ja "Mis su tulemus oli!?". Tulemuseks oli fantastiline 83.663 %, mis tõstis nad kindlaks liidriks ja loomulikult kogu OMi põhifavoriitideks. Kindlasti on lugejal huvitav ka teada, et mul õnnestus jälgida nende soojendust, mis oli igati rahulik, korrektne ja vaba lubamatutest elementidest ja meetoditest.

Dujardin ja Valegro soojendusel

Viimase grupi avalöögi andis USA-d esindav saksa päritolu kogenud võistleja Steffen Peters Ravelil, produtseerides oodatult küllaltki kõrge skoori 77.705%, mis andis kokkuvõttes kuuenda koha. "Ma vaatasin eile Carl Hesteri sooritust ja arvasin, et oleme umbes samal pulgal," kommenteeris Peters, kelle kaotus Hesterile oligi vaid 0,015%. "Ravel on oma parimas vormis, minu skoor on suurepärane ning ma ei jõua järgmisi päevi ära oodata," rõõmustas sportlane.

Steffen Peters ja Ravel

Talle järgnenud Patrik Kittel ja Scandic, kes on siin juba taaskord rollkuri skandaali haaratud, midagi silmapaistvat ei näidanud, kohtunikud olid võrlemisi erimeeles, andes kohti 8ndast 19ndani. Kitteli järel startis Poola võistkonna viimane esindaja Katarzyna Milczarek oma efektsel hallil Ekwadoril ning pärast dramaatilist Maailmakarika finaali, kus paar diskvalifitseeriti hobuse veritsevate külgede pärast täpselt keset testi, vajasid nad kindlasti positiivsemat tulemust, mis ka õnnestus. Tulemusega 69.271 % Milczarek küll Specialisse edasi ei pääsenud, kuid hinne peegeldas võrdlemisi ausalt paari võimekust.

Katarzyna Milczarek ja Ekwador

Ning oligi saabumas päeva finaal – Cornelissen ja Langehanenberg teineteise järel – küsimusega, kumb on seekord parem. Cornelissen startis esimesena ning publiku elav vastuvõtt ajas hobuse pabinasse. "Ta peaagu, et jäi seisma ning ütles: Appi, mida need inimesed kõik teevad siin?! Aga kui me alustasime, sai ta aru, et oskab kogu seda värki ja meil läks hästi," kommenteeris Adelinde, kes ei jäta kunagi naljatamata. Parzival on sõitja sõnul elu parimas vormis ning kõik sujub ideaalselt, samas ei saanud ta jätta mainimata, et kahjuks pole nad ilmselt selle võistluse parimad. Kõrge tulemusega 81.687 % läks Hollandit esindav paar teiseks.

Adelinde Cornelissen ja Parzival

Viimane sõna oli jäänud Helen Langehanenbergile ja Damon Hillile, kelle test algas eelmisest paarist kõrgemate hinnetega. Kasvas lootus, et Damon Hill on lõpuks jõudnud vormi, millega Parzivali ületada. Hobune näis lõdvestunud ning liikus suurepäraselt, esitades ilmselt oma elu tugevaima esituse. Kahtlemata oli tegu päeva ühe parima paariga, kahjuks langesid hinded veidi testi tagumises otsas, andes lõppskooriks 81.140%. Tipus on tõesti kitsas ning konkurents tihe. Napilt võeti siit kolmas koht, mis oli sõitjale kergenduseks. "Kõik pole veel kadunud," jäi Langehanenberg tagasihoidlikuks nagu alati.

Helen Langehanenberg ja Damon Hill

Rebimine Suurbritannia, kellel hetkeskoor on 79.407%, ja Saksamaa, kelle skooriks on 78.845%, vahel on närvesöövalt tihe. Kolmandal kohal asuvad hetkel hollandlased tulemusega 76.809 %. Nüüd järgneb kolm takistussõidupäeva, mille järel 7ndal augustil on kavas GP Special.

Tulemused ning edasi pääsenud sportlased leiate siit: http://www.london2012.com/equestrian/schedule-and-results/day=3-august/index.html