Charlotte Dujardin ja Valegro võitsid Amsterdamis hooaja teise MK-etapi

Amsterdamis peetud CDI-W tasemega võistlusel olid pidurdamatus hoos kahekordsed olümpiavõitjad ning kehtivad Euroopa meistrid Charlotte Dujardin ja Valegro, kes edestasid kõiki nii reedeses Grand Prix`skeemis kui eilses Freestyle`s, kus jagati MK punkte.

Dujardini ja Valegro tulemuseks Amsterdamis oli 91.275%, mis jääb nende poolt detsembrikuises Londonis püstitatud Freestyle maailmarekordist maha vaid 2.7%. Londonis ja Amsterdamis saavutatud võitudega on Dujardin praktiliselt taganud pääsu 17.-20. aprillini Lyonis peetavasse koolisõidu Reem Acra FEI World Cup finaali, olles saavutatud 40 punktiga liiga edetabelis kuuendal kohal.

Nagu reedelgi, tegi ka eile korraliku esitus hollandlane Edward Gal, kes oma partneri Glock`s Undercover`ga jõudis teisele positsioonile. Nende tulemuseks Freestyle`s oli 85.125%. Kolmandale kohale sõitis end Taani paar Anna Kasprzak ja Donnperignon tulemusega 82.000%. Üle 80% tulemuse saavutasid ka eks-maailmakarikavõitja sakslanna Isabel Werth ning hobune Don Johnson FRH. Täpsemalt oli nende tulemuseks 80.850%.

Dujardini võidu Amsterdamis teeb põnevamaks ajsaolu, et ta ei olnud eelnevalt mitmel nädalal ise hobusega sõitnud. "Viibisin kaks nädalat Uus-Meremaal ja naasesin alles eelmisel pühapäeval," mainis olümpiavõitja pressikonverentsil, "Sain Valegroga sõita vaid kaks päeva enne siia tulekut. Pean järjekordselt ütlema suured tänusõnad oma treenerile Carl Hesterile, kes hobust vahepeal töökorras hoidis!" Dujardin ei varjanud soovi võtta Lyonis MK üldvõit. Enne seda stardib ta Valegroga veel Den Boschis (s`Hertogenbosch). Muide seni ei ole ükski briti koolisõitja MK üldvõitu saavutanud. Tänane parim brittide tulemus on 1986.a. s`Hertogenboschis peetud finaalis Christopher Bartle ja Wily Trout poolt välja sõidetud teine koht.

Koolisõidu Lääne-Euroopa liiga järgmine etapp peetakse 16. veebruaril Neumünsteri Saksamaal. Hetkel juhib liigat rootslanna Tine Wilhelmson Sifven, kellel punkte 74. Teisel positsioonil on 51 punktiga Edward Gal, kolmas 48 punkti kogunud Isabel Werth.Dujardin jagab kahe võidu ehk 40 punktiga kuuendat kohta koos hollandlase Hans Peter Minderhoudiga.

Amsterdami võistluse tulemused leiate aadressilt www.jumpingamsterdam.nl . Täna on Amsterdamis kavas takistussõitjate CSI4* Grand Prix.