Charlotte Dujardin püstitas uue GP maailmarekordi

Täna alustasid Lyoni messihallis võistlemist koolisõitjad, kelle esimeseks programmiks oli mõistagi Grand Prix. Esikolmik ei olnud üllatav – Dujardin, Langehanenberg, Gal. Kuid Dujardin lisas suurepärase sõiduga oma kontole järjekordse maailmarekordi – 87,129 %.

Kohtunike kogu president Dr. Evi Eisenhardt Saksamaalt lausus, et on oma elus hinnanud palju võistlusi, kuid see oli ilmselt tugevaim, mida ta seni näinud on.

Dujardin jäi oma esitusega rahule, ehkki oli enne starti veidi mures. „Valegro oli siia tulles esimest korda väga kuum, areen on siin ülisuur. Ma ei teadnud, kuidas ta selles atmosfääris end üleval peab, kuid nagu ikka, sõitis ta keskliinile ja teadis täpselt, mis järgneb,“ kommenteeris sõitja, kel oli tegelikult tõesti auhinnatseremoonial oma ratsu taltsutamisega pisikesi probleeme.

Charlotte oli eelkõige rahul, kuna tema treener Carl Hester oli rahul. „Mõned väiksed kohad oleks ma võinud teha paremini, kuid üldiselt ma olen ikka maailma kõige õnnelikum inimene, et mul selline hobune on.“

Helen Langehanenberg, kelle skooriks Damon Hilliga kujunes 83,343 %, paistis õige pisut õnnetu, et kõik kohtunikud olid neid üksmeelselt teiseks positsioneerinud. Tagasihoidliku inimesena naeratas ta pressikonverentsil ometigi, kui kirjeldas taaskord oma hobust. „Ma olen nüüd võimeline minema platsile ja lihtsalt nautima ja lõbutsema. Temaga on kerge sõita ja ma julgen riskida. Meie tänane test oli täpne ja harmooniline, ent samas ka natuke emotsionaalne, vähemalt minu jaoks.“

Kolmaski koht ei olnud üllatus – see läks üksmeelselt Edward Galile Undercoverile tulemusega 80,029. Pressikonverentsil, kus palju räägitakse prantsuse keeles, vastas Gal küsimusele, kas ta suudaks neid naisi oma pidevalt areneva Undercoveriga kunagi edestada: „Oui“. Mõistagi tuli tal ära oodata küsimuse inglise keelne tõlge, kuid humoorikas vastus oli tal kerge tulema. Gal ei olnud siiski hobusega täna nii rahul kui tavaliselt. „Ta oli täna enam pinges kui viimastel võistlustel. Loodan, et ta on homme parem.“

Homses vabakavas esitleb Charlotte Dujardin uut vabakava. „Mul on väga vahva muusika, mille peale isegi Carl karjuma ei hakanud. Kava on päris lahe ja lõpus proovime ka ühte trikki, eks näis, kuidas välja tuleb! Olen harjunud pidevalt uue küriga lagedale tulema, niiet see mind ei morjenda. „ Teised sportlased sõidavad vanu küre.

Võistlusel anti kokku 2422 hinnet, millest muudeti ülevaatuskomisjoni poolt 12. Siiski kõikusid tulemused erinevate kohtunike vahel kohati väga suurelt . Näiteks sakslannade tõusev täht Jessica von Bredow-Werndl pälvis kohti 4st 11ndani, teda koha võrra edestanud Danielle Heijkoop 6ndast 10ndani. Märkimisväärselt häid hindeid sai ülatuslikult venelanna Inessa Merkulova, kes jõudis 17 paari seas 10ndaks tulemusega 71,057 %.

Vaadake tulemusi siit: http://eventcontent.hippoonline.de/890/index.html