CHI Pärnu Grand Prix’i parima tulemuse tegi Gunnar Klettenberg

Gunnar Klettenberg ja Esprit du Buisson Z. Foto: Rein Leib.

Victoria Hotel-i auhindadele toimunud Longines Rankingu punkte andva 145 cm takistuste kõrgusega ümberhüpetega sõidu võitis Gunnar Klettenberg hobusel Esprit du Buisson Z. Eesti paar läbis nii põhiparkuuri kui ümberhüpped vigadeta ja kiirelt ning koos jäi aeg 42,35 sekundit ümberhüpetel konkurentidele püüdmatuks.

Viimasena ümberhüpete stardis olnud Kullo Kender (EST) alustas rada ettevaatlikus tempo ja lisas tempot alles raja teises pooles, kuid seekord ei piisanud aeg 45,81 sekundit Klettenbergi seljatamiseks, kuid uhkeks teiseks kohaks siiski. Kolmanda positsiooni hõivas Läti sportlane Aleksandrs Sakurovs hobusel Fillmore DB puhta sõidu ja ajaga 47,21 sekundit.

5-aastaste hobuste finaali võitis kiire sõidu ja ajaga 29,89 sekundit Luunja Studi kasvandik Jackpot noore ratsaniku Karol-Kenneth Lootuse juhtimisel. 6-7-aastaste noorhobuste finaalsõidu võitis leedulase Matas Petraitise juhtimisel KWPN tõugu ruun Landru, saades ajaks 30,50 sekundit. 125 cm kiirusparkuuris ei saanud konkurendid taas vastu Madis Mornale ja Galatejsile, kes võitsid sõidu ligi kolm sekundit kiirema ajaga (57,18 sekundit). 135 cm kiirusparkuur toimus Luamaa auhindadele ja sõidu võitis Stanislav Teder hobusel Funky Blue ülikiire ajaga 53,68 sekundit.

Pressiteate autor ja lisainformatsioon: Kea Mäesepp, Kea.maesepp@gmail.com