CHI Pärnu grand prix’i sõidu võitis Urmas Raag

Urmas Raag ja Verdict Urmas Raag ja Verdict / Autor: Külli Tedre-Gavrilov

CHI Pärnu 2024 teine nädal kujunes esimesest pingelisemaks, kui võistlustules olid takistussõitjad ja rakendisportlased ning rahvuslikul tasemel ka kolmevõistlejad. Takistussõidus võttis võidu kogenud sportlane Urmas Raag hobusega Verdict.

Urmas Raag ja Verdict
Urmas Raag ja Verdict / Autor: Külli Tedre-Gavrilov
Rahvusvaheline takistussõiduvõistlus päädis pühapäeval maailma reitingu (Longines Ranking) punkte andnud grand prix’i sõiduga, mille takistuste kõrguseks oli 145 cm. Rahvusvahelise kategooria Eesti rajameister Renee Nüüd oli disaininud sõitjate tasemele hästi sobinud raja, mille suutis vigadeta läbida seitse võistluspaari, kes omakorda selgitasid parima ümberhüpetel. Sel korral oli teistest üle kogenud takistussõitja Urmas Raag, kes võitis hobusega Verdict. Head minekut näitas teinegi meie vanema põlvkonna tituleeritud takistussõitja Gunnar Klettenberg, saavutades hobusega Esprit du Buisson Z kolmanda koha, kui vandus alla teise koha saavutanud lätlanna Laura Penelele hobusega Dundas. Kindlasti valmistas rõõmu meie noorsportlase Triinu Riisbergi kõrge neljas koht hobusega Isthar Esqui, mis näitab takistussõidu tulevikutähtede tublit juurdekasvu.
Laura Penele ja Dundas
Laura Penele ja Dundas / Autor: Külli Tedre-Gavrilov
Laupäevases põhisõidus, mis toimus samuti kõrgusel 145 cm, võtsid meie sportlased suisa viisikvõidu. Parimana lõpetas laupäeval mullu Tallinn International Horse Show GP võitnud Madis Morna hobusega Herbert, kui teine oli Renek Rosenberg hobusega Ciorana TT, kolmas Rein Pill hobusega Geesche ning neljas selgi korral tulevikulootus Triinu Riisberg. Viienda koha pälvis Tarmo Kutsar hobusega Bel Canto.
Madis Morna ja Herbert
Madis Morna ja Herbert / Autor: Külli Tedre-Gavrilov
Rakendispordis oli põhiklassisks üherakendite 3* võistlus, mis samuti andis punkte maailma edetabelisse. Puhta töö tegi maailma tippkutsarite hulka kuuluv soomlanna Talvikki Järvinen, kes osaledes kahe ekipaažiga võttis nii esimese kui teise koha. Kolmandana lõpetas rootslanna Maria Nyström.
Talvikki Järvinen ja Danser T
Talvikki Järvinen ja Danser T
Kõik CHI Pärnu 2024 mõlema nädala tulemused leiab siit: https://online.equipe.com/shows/62945