CHI Pärnu koolisõidu maailmakarika etapi võit läks Rootsi, Ellermann teine

Dina Ellermann ja Donna Anna. Foto autor: Külli Tedre-Gavrilov

Täna peeti Pärnumaal Maria talu ratsakeskuses koolisõidu maailmakarika etapi muusikaline vabakava, mille võitis napi, pooleprotsendilise vahega Dina Ellermanni ja Donna Anna ees rootslanna Gunilla Byström hobusel Vectra. Kolmandale kohale sõitsid end eilsed võitjad, Stella Hagelstam ja Sangraal Soomest. Täna peetud muusikaline vabakava andis sportlastele ka väärtuslikke maailmakarika edetabelipunkte.

Grand prix’le järgnenud väikse ringi muusikalises vabakavas läks võit sarnaselt eilsele Soome. Selle saavutasid tulemusega 71,775% Elisabet Ehrnrooth ja Machaco, kellele järgnes parima eestlasena Tiina Kuusmann hobusel Romantika tulemusega 70,367%. Kolmandaks sõitsid end Dalia Katinaite-Pranckeviciene ja Amica tulemusega 68,8%.

Päeva esimeses pooles peetud juunioride muusikalises vabakavas läks kogu esikolmik Soome sportlastele. Esikoha saavutas Pinja Järvinen hobusel Fahrenheit 44 tulemusega 70,710%. Teiseks sõitsid end Sabina Saloniemi ja Glenn Van’T Gestellhof, kelle saagiks kujunes 69,735%. Kolmandaks sõitsid end Anni Plith ja Midt-West Zalando tulemusega 69,720%. Parima eestlasena jõudis auhinnalisele neljandale kohale Laurel Leisna hobusega Calendula tulemusega 69,295%.

Rahvusvahelises laste võistlusklassis olid parimad Soomet esindanud Peppi Kakko ja Damasco Caniceira, kes kindlustasid omale võidu punktisummaga 73,264%. Teisele kohale tuli eilne võitja Maria Mägi hobusel Shampagna. Nende tulemuseks oli 73,209%. Kolmanda koha saavutas taas Soome sportlane Gea Patricia Salminen tulemusega 69,560%.

Rahvusvahelise poniklassi muusikalise vabakava võistluse võitsid Roosa Salo ja Sir Maximus Welshwarrior Soomest, kes kogusid tulemuseks 72,492%. Teisele kohale sõitsid end Eestit esindanud Lisette Kivro ja Mc Gregor J tulemusega 69,459%. Kolmanda koha saavutas Venla Lahtinen hobusel Daugaarden’s Nichole, kelle tulemuseks oli 67,958%.

Päeva lõpetanud noorte ratsanike vanuseklassi rahvusvahelise võistluse võitsid Helena Kaal ja Cassander tulemusega 71,017%. Teiseks sõitsid end Soomet esindanud Eerika Hakala ja American Beauty tulemusega 68,958%. Kolmandale kohale jõudis tulemusega 66,234% Maian May Kesküll hobusel Kevins.

Täna jätkasid Pärnus oma võistlust ka rakendisportlased, kes asusid starti maratonis. Keskmises rahvuslikus klassis saavutas esikoha Pille-Riin Viilup hobusega Ristik. Madalamas rahvuslikus klassis jätkasid võidulainel eile edukalt alustanud Laura Rea ja Raja Teele. Kõrgemas rahvusvahelises klassis tegid taas esikohaväärilise soorituse Riina Rõa ja poni Pin Rock’s Poppius. CHI-H1 kõrgemas klassis saavutas esikoha Lätit esindanud Dace Sture hobusel Callija.

CHI Pärnu jätkub ka järgmisel nädalal ning 10.-13. juunil on starti oodata takistussõitjaid, kes võistlevad kõrgustel kuni 145 sentimeetrit. Võistluste täpsema ajakava leiab portaalist Ratsanet ning stardijärjekorrad ja tulemused veebilehelt Equipe.

Lisainformatsioon: Mailis Timmi (Mailis.timmi@gmail.com)