CHI Pärnu reedese võistluspäeva peakangelane oli Kristupas Petraitis Leedust

Kristupas Petraitis. Foto autor: Elena Zobova.

Tänane võistluspäev kulmineerus Maria talu ratsakeskuses kiirusparkuuriga kõrgusel kuni 140 sentimeetrit, mille võidu viib koju Leedut esindanud Kristupas Petraitis hobusel Ivita. Sportlane oli võidukas ka päeva põhisõidule eelnenud parkuurides kõrgusel 130 ja 120 sentimeetrit.

140 sentimeetri kõrguses parkuuris saavutas teise koha Petraitisele ligi 2 sekundit maha jäänud Paul Argus hobusega Renessin. Kolmanda koha teenisid Urmas Raag ja Van Damme.

Põhisõidule eelnenud väikse ringi kiirusparkuuri kõrgusel kuni 130 sentimeetrit võitis Leedu sportlane Kristupas Petraitis hobusel Conthagra. Teisele kohale sõitsid end Urmas Raag ja Carlos ning kolmandaks tulid Kippen Närep ja Cesar du Medoc.

Keskpäeval Tabel C põhimõttel peetud 120 sentimeetri kõrguses sõidus kuulus esikolmik eestlastele. Esikohale tulid ülikiiret minekut näidanud Anette Leppik ja Samurai’s Miracle. Teiseks sõitis end ligi kaks sekundit aeglasema sõiduga finišiseerunud Emili-Loore Vabaoja hobusel Raven. Kolmanda koha teenisid Karol-Kenneth Lootus ja Doriane des Peux. Kokku suutis parkuuri puhtalt läbida 22 startinust vaid 5 võistluspaari.

Tänase noorhobuste kahefaasilise sõidu, mis peeti samuti kõrgusel kuni 120 sentimeetrit, võitsid Kristupas Petraitis ja Early Bird ME. Teisele kohale tulid Paul-Richard Argus ja Essential de Muze K.S.H. Kolmanda koha teenisid Kertu Klettenberg ja Jolanda.

Päeva alguses peetud rahvusliku klassi 120 sentimeetri kõrguses parkuuris, mis peeti puhtusele ja kiirusele, oli parim Maria Espenberg hobusel Rolex. Teise koha saavutasid Katrina Asare ja Cipra, kolmandaks tulid Merilin Palts ja Sunshine HL.

Päeva esimeses parkuuris, puhtus-kiirussõidus kõrgusel 105 sentimeetrit saavutas võidu Birgit Adler hobusel Domingo, kellele järgnesid Margit Mõis ja Good Life ning kolmanda koha saavutanud Kristiin Sõõrumaa ja Orhidee.

Järgnevad võistluspäevad

Laupäeval ja pühapäeval algavad hommikud kell 8 rahvusliku klassi sõitudega kõrgustel kuni 120 sentimeetrit. Seejärel asuvad starti rahvusvaheliste klasside sportlased. Kokku stardib sel nädalavahetusel Maria talu ratsakeskuses ligi 200 sportlast Eestist, Lätist, Leedust, Soomest ja Norrast ligi 250 hobusel. Võistlus kulmineerub pühapäeva õhtul, kui peetakse grand prix sõit kõrgusel kuni 145 sentimeetrit.

Võistluste täpsema ajakava leiab portaalist Ratsanet ning stardijärjekorrad ja tulemused SIIT veebilehelt.

Rahvusvaheliste sõitude otseülekannet saab laupäeval ja pühapäeval jälgida portaali clipmyhorse.tv vahendusel.

Lisainformatsioon: Mailis Timmi (Mailis.timmi@gmail.com)