CHI Pärnu takistussõidu ülipõneva GP-sõidu võitis Paul Argus

Paul Argus ja Freedom. Foto autor: Elena Zobova.

Ratsavõistlus CHI Pärnu kulmineerus täna Maria talu ratsakeskuses takistussõidu grand prix sõiduga kõrgusel kuni 145 sentimeetrit, mille võitis kodupubliku rõõmuks ümberhüpetel viimasena startinud Paul Argus hobusel Freedom.

Teise koha saavutas eelviimasena startinud lätlanna Laura Penele hobusel Dundas V.D.M. ning Argus ja Penele olid ainsad, kes suutsid ümberhüpped vigadeta läbida. Kolmandaks tulid ühe maha aetud takistusega Kullo Kender ja Artas. Kokku pääses 24 startinud sportlasest ümberhüpetele seitse võistluspaari.

Põhisõidule eelnenud väikse ringi kiirusparkuuri kõrgusel kuni 135 sentimeetrit võitis samuti Paul-Richard Argus, sel korral hobusega Jay-Z Bee. Teisele kohale sõitsid end Kullo Kender ja Stellaria ning kolmandaks tulid Berit Lehtsaar ja Solei Solei.

Lisaks takistussõidule startisid täna CHI Pärnu ratsavõistlusel ka rakendisportlased, kes võtsid omavahel mõõtu kombineeritud maratonis. Sõidus saavutas esikoha Läti sportlane Dace Sture hobusega Callija. Parima eestlasena lõpetas teisel kohal Riina Rõa hobusega Dylano H. Kolmanda koha saavutasid Pilleriin Viilup ja Sangar.

Päeva alguses peetud noorhobuste sõidus, milleks oli ümberhüpetele peetud parkuur kõrgusel kuni 125 sentimeetrit, oli parim Leedu sportlane Kristupas Petraitis hobusel Early Bird ME. Teise koha saavutasid Rein Pill ja Jambville, kolmandaks tulid Mariah Orover ja I’m Aljana Special.

Samuti peeti täna mitmeid rahvuslike klasside sõite. Kuni 16-aastaste poniratsanike puhtus-kiirusparkuuris kõrgusel 105-110 sentimeetrit oli parim Elly-Marie Hermlin hobusel Rosen. Eesti Hobusekasvatajate Seltsi auhindadele peetud puhtus-kiirusparkuuris kõrgusel 100 sentimeetrit tulid võitjaks Klarissa Linnam ning Oberon. Kuni 16-aastastele ratsanikele toimunud 90 sentimeetri kõrguses puhtus-kiirusparkuuris saavutas esikoha Grete Laasnurm hobusel Thunderbird. Eesti Hobusekasvatajate Seltsi parkuurides kõrgusel 80 ja 90 sentimeetrit olid parimad vastavalt Karita Bellmann ja Retro ning Grete Triisa ja Rokit.

Kokku startis sel nädalavahetusel Maria talu ratsakeskuses ligi 200 sportlast Eestist, Lätist, Leedust, Soomest ja Norrast ligi 250 hobusel. Võistluste täielikud stardijärjekorrad ja tulemused leiab SIIT veebilehelt.

Lisainformatsioon: Mailis Timmi (Mailis.timmi@gmail.com)