Christian Ahlmann ja Codex One võitsid teise suure Grand Prix järjest – LGCT Valkenswardis

Möödunud laupäeval peeti Madalmaades Valkenswaardis tänavuse Longines Global Champions Touri kümnes etapp, kus Christian Ahlmann ja Codex One võtsid teise suure Grand Prix võidu järjest.

Valkenswaardis, mis on muide tuuri algataja ning presidendi Jan Topsi kodutalliks, pääses pärast kahevoorulist 160 cm kõrgust parkuuri ümberhüpetele kaheksa võistluspaari, kellest seal omakorda tegid puhta soorituse kolm. Parima ajaga tegid seda Christian Ahlmann ja Codex One, kes mäletatavasti võitsid mõned nädalad tagasi ka ülilegendaarse Aacheni Grand Prix. Teisele kohale sõitis end eelnevalgi LGCT etapil teisena lõpetanud rootslane Henrik von Eckermann, kes Valkenswaardis osales hobusega Gotha FRH. Kolmandana lõpetas Ludger Beerbaum, kes on Valkenswaardi turniiri nimetanud oma lemmikvõistluseks. Beerbaumi tulemus tuli hobusega Chiara 222.

Tuuri üldliidriks tõusis Valkenswaardis hobusega Unita ASK kümnenda koha teeninud Rolf-Göran Bengtsson, kellel kogunenud 221 punkti. Pikemalt liidrikohta hoidnud Edwina Tops-Alexander langes 201 punktiga teiseks, kolmas on 182 punkti kogunud von Eckermann. Tuur jätkub 14.-16. augustil Londonis. Lisaks on jäänud veel etapid 12.-14. septembril Lausannes, 18.-21. septembril Viinis ning 13.-15. novembril finaal Katari pealinnas Dohas. Tuuri kodulehekülje leiate aadressilt http://www.globalchampionstour.com/events/2014/