Christian Ahlmann taas maailma number üks (?)

Genfis toimuva Lääne-Euroopa liiga Maailmakarika etapi raames 12. korda peetud Rolex IJRC Top Ten võistluse, millest võtavad osa Rolex Rankingu 10 parimat takistussõitjat, võitis eile sakslane Christian Ahlmann Taloubet Z-l.

Rolex Rankingu järgi oleks maailma esikümme järgnev: Steve Guerdat (SUI), Nick Skelton (GBR), Christian Ahlmann (GER), Rolf-Göran Bengtsson (SWE), Pius Schwizer (SUI), Kevin Staut (FRA), Marcus Ehning (GER), Edwina Tops-Alexander (AUS), Marco Kutscher (GER), Elizabeth Madden (USA). Nagu alati, ei saa aga kõik sportlased erinevatel põhjustel osaleda ja nii oli ka tänavu. Antud seltskonnas oli kaks asendust: prantslased, 11. kohta hoidev Penelope Leprevost ja 14. positsioonil olev Roger Yves Bost astusid võistlustulle Skeltoni ja Maddeni asemel.

Christian Ahlmann ja Taloubet Z

Võistluse kvaliteeti see väike korrektuur aga kindlasti ei kahandanud. Kahevoorulisena peetava sõidu esimeses voorus oli puhtaid sooritusi täpselt 50% ehk 5. Teises voorus näitasid suurepärast konkurentsivõimet ja teistkordset vigadeta sõitu nii Ahlmann, maailma parim naistakitsussõitja Edwina Tops-Alexander, kui ka endine maailma nr 1 Kevin Staut. Ahlmann ja Taloubet Z osutusid siin napilt kiireimateks, võttes peaauhinna 60 000 Šveitsi franki, Rolexi käekella ning loomulikult suure karika ühes au ja kuulsusega. Arvutuste järgi peaks Ahlmann oma positsiooni niivõrd palju parandama, et asub uuel kuul avaldatavas Rolex Rankingus liidriks. Eks saame näha!

Teine koht läks võitleja hingega Edwinale tema suurepärasel pisikesel põrkepallil Cevo Itot du Château, kellega ratsanikul on lihtsalt imetabane klapp. Kahjuks võtsid 34 kaotatud sajandiksekundit paarilt võiduvõimaluse. "Ma ei saa aru, kus ma oleksin saanud enam kiiremini sõita," lausus imestunud Edwina, kes lubas oma sõidu kindlasti videost järele vaadata. Teise koha auhinnasaagiks oli 45 000 franki.

Edwina Tops-Alexander ja Cevo Itot du Château

Kolmas koht läks samuti puhta soorituse, kuid veidi suuremate pöörete tõttu Kevin Stautile Silvana HDC-l. Nende preemiaks jäi 32 000 franki.

Kevin Staut ja Silvana HDC

Rolex IJRC Top Ten võitjad läbi aegade:

2001 Ludger Beerbaum

2002 Ludger Beerbaum

2003 Rodrigo Pessoa

2004 Meredith Michaels-Beerbaum

2005 Rodrigo Pessoa

2006 Meredith Michaels-Beerbaum

2007 Jessica Kürten

2008 Michel Robert

2009 Marcus Ehning

2010 Steve Guerdat

2011 Billy Towmey

2012 Christian Ahlmann

IJRC (International Jumping Riders Club) kodulehe teatel on 8 korda Genfis toimunud võistlus seal jälle tagasi aastal 2014. Järgmisel aastal kohtub maailma top 10 Stockholmis. Genfis jätkub aga võistlus sel nädalavahetusel muuhulgas Maailmakarika järjekordse etapiga takistussõidus ning ka neljarakendites.

Võistluse koduleht: http://www.chi-geneve.ch/default.aspx