Christian Ahlmann teist aastat järjest parim Leipzigi MK-etapil

Christian Ahlmann ja Caribis Z. Foto: FEI/Leanjo de Koster

Lääne-Euroopa MK-etapid hakkavad tasapisi lõpule jõudma ning konkurents parematele kohtadele üldarvestuses on tihe. Leipzigis said pealtvaatajad teist aastat järjest rõõmustada sakslase Christian Ahlmanni võidu üle, kes sel korral sai esikoha hobusel Caribis Z. 

Kohalikul rajameistril Frank Rothenbergeril oli siht silme ees, et ei korduks olukorrad, mis esinesid viimasel kahel aastal Lepizigis, kui ümberhüpetele jõudis eelmisel aastal 15 ning 2017. aastal 16 sportlaspaari. Seekordne rada sportlastele ei halastanud ning normiaeg 72 sekundit liialt viivatada ei lubanud, lubades puhaste sooritustega ümberhüpetele seitse sportlast 40st.

Hollandlane Leopold van Asten ja VDL Groep Beauty olid ümberhüpete esimesed startijad, lõpetades ühe mahaajamisega ning talle järgnenud sakslane Thobias Mayer, proovides teha äärmiselt väikest pööret kolmandale, maksis riski eest valusat hinda, kui Queentina takistuse ees tõrkus. Kolmandana platsile tulnud Prantsusmaa esindajad Francois Mathy Jr ja Uno de la Roque said aga kirja puhta sõidu ning ajaga 41,49 sekundit mind juhtima. Kohalik Daniel Deusser hobusel Tobago Z sai kirja küll ümberhüpete kiireima aja (39,53 sekundit), kuid pidi leppima sama tõkke mahaajamisega nagu van Asten ning kuigi itaallane Lorenzo de Luca ja Armitages Boy tegid vigadeta sõidu, jäid nad ajaliselt Mathy’le siiski alla. Kodupubliku rõõmuks olid kaks viimast sportlast sakslased, seega lootus polnud veel kadunud. Õnn ei olnud seekord Marcus Ehningu ja Comme il Faut’ poolel, kes võtsid kaasa kohe esimese takistuse lati, mis jättis ukse avatuks Christian Ahlmannile hobusel Caribis Z. Kogenud sportlane teadis täpselt, mida teha ning sujuva ja kiire sõiduga jõuti finišisse ajaga 40,70 sekundit, mis andis neile etapivõidu.

Francois Mathy Jr ja Uno de la Roque. Foto: FEI/Leanjo de Koster
Lorenzo de Luca ja Armitages Boy. Foto: FEI/Leanjo de Koster

Ahlmann, kes 12 kuud tagasi saatis samas kohas võidujärgselt väljateenitud vanaduspõlve nautima tuntud Taloubet Z’i, sai võidurõõmu tunda sel MK-hooajal (2018/2019) juba teist korda – vahetult enne aastavahetust osutus ta parimaks Mecheleni etapil. Võistluspaik on tema südames erilisel kohal, sest just Leipzigis võitis ta 2011. aastal MK-finaali selle sama Taloubet’ga. Häid sõnu jätkus sakslasel ka oma selleaastase võiduhobuse kohta: “Caribis hüppas väga väga hästi – rada tõesti sobis talle, lühikesed vahed mängisid meie kasuks ning õnn oli meie poolel.”

Publiku rõõmuks jäi juba teist aastat järjest võit koju. Foto: FEI/Leanjo de Koster

Tugevate sooritustega asus Ahlmann nüüd ka üldarvestust juhtima, olles 72 punktiga esimene ning lükates teiseks pikaajalise liidri Steve Guerdat, kellel on kogutud 65 punkti. Guerdat’st jääb vaid punktiga maha Daniel Deusser.

Lääne-Euroopa liiga eelviimane etapp toimub sel nädalavahetusel Amsterdamis.

Kõik Leipzigi tulemused leiate siit

Winning Run – Christian Ahlmann & Caribis | Longines FEI Jumping World Cup Leipzig 2019

All hail King Christian and his noble steed Caribis Z! 🤴🐴In one of the cleanest jump-off rounds you'll see this LONGINES FEI Jumping World Cup season, Christian Ahlmann swept through to prevail the winner in Leipzig PARTNER PFERD.

Posted by Fédération Equestre Internationale on Pühapäev, 20. jaanuar 2019