Christian Ahlmann võidukas Stuttgardi MK-etapil

Pühapäeva pärastlõunal Stuttgardis toimunud MK-etapi esikoha ja sellega kaasnenud uue auto võitis ei keegi muu, kui maailma nr 1, Christian Ahlmann hobusega Taloubet Z. Üldarvestuse liidriks tõusis Stuttgardis teise koha saanud Steve Guerdat.

40 võistluspaari oli üles antud järjekorras viiendale Lääne-Euroopa MK-etapile, mis toimus Saksamaal Stuttgardi linnas. Belglasest rajameister Luc Musette oli üles seadnud 13 takistusest koosneva parkuuri, kus tõkete kõrgus ulatus kuni 160cm’i. Põhiparkuuris ei pidanud puhtaid kaua ootama, kui juba esimesena stardis olnud Leopold van Asten tegi VDL Groep Zidane N.O.P.’iga vigadeta sõidu. Puhtaid kogunes põhiparkuuri lõpuks kokku 19 ehk peaaegu pooled startijad jõudsid ümberhüpetele, nende hulgas viis kohalikku sõitjat ja hulk teisi tuntuid nimesid nagu näiteks Bertram Allen, Jeroen Dubbeldam ja Kevin Staut.

Ümberhüppeid alustanud Leopold van Astenil seekord õnne nii palju ei olnud ja leppida tuli 4 karistuspunktiga. Talle järgnenud 18 võistluspaarist said ka ümberhüpetel puhta sõidu kirja 11 paari, nende hulgas kohaliku publiku rõõmuks neli Saksamaa esindajat. Sõidu võit läks samuti neile, kui Christian Ahlmann oma pikaaegse partneri Taloubet Z’iga edestas teise koha saanud Šveitsi esindajat Steve Guerdati hobusega Bianca rohkem kui 2 sekundiga. Kolmanda koha saavutas iirlane Cian O’Connor, kes oli stardis oma kõrge lennuga suurt tähelepanu püüdva täku Good Luck’iga.

Võidu järgselt kommenteeris mullu Stuttgardis Codex One`ga võitnud Ahlmann, et Taloubet on väga heas vormis nagu olnud seda kogu hooaja. "Taloubet on kiire hobune, kuid mul ei olnud mingit konkreetset plaani. Ma teadsin, et võitmiseks pean võtma kõik riskid ja olema kiire", lisas maailma esinumber.

Üldarvestuse liidriks tõusis nüüd Steve Guerdat, kes tõukas läbi mitme etapi esikohta hoidnud kaasmaalase Romain Duguet’i kolmandaks. Teist kohta hoiab hetkel prantslane Kevin Staut, kes oli Stuttgardis kuuenda koha omanik. Järgmine MK-etapp suundub taas tagasi lõunasse, kui juba tuleval nädalavahetusel võisteldakse Hispaania pealinnas Madriidis.

Stuttgardi tulemused leiate aadressilt: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2016/1264/html/en/longinestiming/index.html