Christian Ahlmann võitis Mechelenis hooaja kolmanda MK-etapi, teise hobusega Taloubet Z

Eile peeti Belgias Mechelenis Lääne-Euroopa takistussõiduliiga kaheksas etapp, millel võttis oma käimasoleva hooaja kolmanda võidu sakslane Christian Ahlmann hobusega Taloubet Z.

Mecheleni etapil pääses ümberhüpetele neljandik alustanud paaridest ehk kümme. Kuna ümberhüppajate hulgas oli tervelt viis belglast, olid kohaliku publiku ootused kõrgel. Esimesena startinud Jos Verlooy tegi hobusega Sunshine puhta, kuid ettevaatliku sõidu, mis eeldas suhteliselt head kohta, kuid pigem mitte võitu. Lõpuks oligi noor belglane neljas. Verlooy tulemuse sõitis pea kolme sekundiga üle viimase kaasmaalane Niels Bruynseels hobusega Cas de Liberte, Gurey`st veidi aeglasem, kuid Verlooy`st kiirem oli Jerome Guery hobusega Papillion Z.

Õnne ei olnud ühel populaarseimal Belgia takistussõitjal, pärast hiljutist isa surma Zangersheide kasvanduse juhtimise üle võtnud Judy-Ann Melchioril, kes hobusega As Cool as Ice kogus ümberhüpetel 15 karistuspunkti. Melchioril ebaõnnestus üks hüpe, pärast mida võttis ta hobuse voldile, mis lisas karistuspunkte mitteallumise ja ületatud aja eest. Kui Judy-Ann ebaõnnestus, siis hoopiski teisest puust oli jällegi tema elukaaslane Christian Ahlmann, kes Mechelenis jättis enamuses Melchioride perele kuuluva 15aastase Taloubet Z`ga jällegi kõik konkurendid selja taha. Kuigi võit ei läinud belglasele, läks see publiku rõõmuks siiski peaaegu oma poisile. Ahlmannile järgnes kolm belglast: Bruynseels, Guery ja Verlooy.

Christian Ahlmann, kes muide 2011.a. võttis Leipzigis MK-üldvõidu, on tänavuses sarjas olnud üliedukas. Neljast osaletud etapist on Ahlmann kolm võitnud ja ühel olnud teine. Loogilise jätkuna saame mainida, et sakslane on ka liiga kindel liider, olles kogunud 77 punkti. Teisena jätkab hetkel prantslane Simon Delestre 51 punktiga, kolmandaks tõusis seni kolmelt Põhja-Ameerika etapilt punkte kogunud ja Mechelenis neljandana lõpetanud Jos Verlooy. Täna keskööl algava aasta alguses on pidada veel jaanuarikuised etapid Leipzigis ja Zürichis ning veebruari esimesel nädalavahetusel peetav Bordeaux etapp. Göteborgis peetavasse finaali pääseb Lääne-Euroopa liigast 18 paremat.

Mecheleni tulemused leiate aadrtessilt http://eventcontent.hippoonline.de/1113/1113zeitplanDEU.htm?style=longines