Christian Ahlmann võitis teise MK-etapi järjest, Madriidis Taloubet`ga

Möödunud nädalavahetusel pidasid Lääne-Euroopa liiga takistussõitjad oma järjekordse MK-etapi Madriidis, kus teise järjestikuse võidu Stuttgardi järel võttis Christian Ahlmann, sedakorda hobusega Taloubet Z, kellega võitis aastaid tagasi Leipzigis MK üldvõidu.

Madriidi MK-etapi populaarseimaks tulemuseks oli neli karistuspunkti, mis fikseeriti tulemuseks tervelt 24le paarile 40st. Parimad selgusid siiski ümberhüpetel, kuhu pääses viis põhirajal vigu vältinud sportlast. Esimesena startis ümberhüpetel mullu samas hallis võitnud paar Carlos Lopez ja Prince de la Mare Kolumbiast, kes tegid puhta soorituse ka seal. Järgnevad paarid, Pieter Devos ja Dreams of India Greenfield Belgiast, Henrik von Eckermann ja Cantinero Rootsist ning Marco Kutscher ja Chaccorina Saksamaalt, võtsid maha ühe takistuse ning enne viimasena startinud Ahlmanni oli Lopez võidu kaitsmises kinni. Paraku staažikal kolumbialasel võitu kaitsta ei õnnestunud, sest üliheas vormis olev Christian Ahlmann võttis teise järjestikuse MK-etapivõidu, kui sõitis Taloubet`ga liidriaja 0.40 sekundiga üle.

"Minu hobused hüppavad hetkel vapustavalt hästi. Alles hiljuti oli meil mitmeid väga halbu päevi, nüüd on aga käes väga head päevad," mainis Ahlmann. "Taloubet hüppas täna õhtul fantastiliselt. Ta on väga hea hobune, kuid täna õhtul oli ta eriliselt hea. Ma lootsin ja kujutasin ette, et saalis istub Härra Melchior, kes "vaatab" ta järjekordsele võidule, tundmaks tema üle suurt uhkust," lisas võitja. Härra Melchiori all mõtles Ahlmann oma äia, elukaaslase Judy-Ann Melchiori isa, pikaaegset kuulsa Zangersheide kasvanduse juhti, kes paraku mõned nädalad tagasi siit ilmast lahkus.

Christian Ahlmannile järgnes Madriidis teisena mullune võitja Carlos Lopez hobusega Prince de la Mare, kolmandana Pieter Devos hobusega Dream of India Greenfield. Ahlmann, kellel nüüd kaks võitu ja üks teine koht, asus ühtlasi Lääne liigat 57 punktiga juhtima. Teisel kohal jätkab 51 punktiga prantslane Simon Delestre, kolmas on 44 punktiga Penelope Leprevost.

Madriidi võistluse tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/1108/1108zeitplanDEU.htm?style=longines