Christopher Burton lõpetas Burghley`s võidukalt, FEI Classics üldvõit Jungile (VIDEOD)

Austraalia kolmevõistleja Christopher Burton võitis hobusega Nobilis 18 eile Inglismaal Burghley`s FEI Classics jooksva hooaja viimase etapi, kuigi takistussõit pakkus omajagu dramaatikat. FEI Classics üldvõidu oli juba enne Burghley võistlust endale taganud seal mitte osalenud sakslane ja selle hooaja valitseja Michael Jung.

Burtoni ja Nibilise edu oli enne takistussõitu teisel kohal püsinud uusmeremaalase Tim Price ees enam, kui kaks maha-ajamist ja teoorias sai ta tunda end üsnagi turvaliselt. Paraku osutus seekordne takistussõidurada küllalki tõsiseks pähkliks enamusele kolmevõistlajatele. Parematest lõpetas Sir Mark Todd kaheksa karistuspunktiga, seejärel viimase kaasmaalanna Jonelle Price neljaga. Tituleeritud (jällegi Uus-Meremaa kolmevõistleja) Andrew Nicholson kogus kuus punkti, kui startis kolmandalt positsioonilt. Seejärel võttis teist kohta hoidnud Tim Price maha kolm takistust ja austraallasel tundus kõik olevat lihtne, kuid kui viimasena startinud Burtonil hakkasid latid pudenema, läks asi siiski pingelisemaks. Enne viimast takistust oli maas juba kolm latti ning maha tuli ka viimane, kuid kuna konkurendidki olid eksinud, suutis austraallane siiski võidu säilitada.

Burtoni etteastet takistussõidus saate vaadata lingilt aadressil

http://player.vimeo.com/external/181409768.hd.mp4?s=c519294be689d6bb02672df8919205076cc24c3e&profile_id=174

Burghley esikoht seega Christopher Burton ja Nobilis 18 Austraaliast, järgnesid Uus-Meremaa kolmevõistlejad, kellest teine oli suurmeister Andrew Nicholson hobusega Nereo, kolmas Jonelle Price hobusega Classic Moet ning neljas Tim Price hobusega Ringwood Sky Boy.

Siinkohal saate vaadata Burghley kokkuvõtvat klippi Zara Tindelli (endine Phillips; Kuninganna õe tütre-tütar) silmade läbi:

34aastase Burtoni võitu ei saa pidada pelgalt üllatuseks, kuna tegemist on maailma reitingu teise numbriga. Ta on kahel korral võitnud Austraalia Adeleide CCI4* võistluse. Burton elab sarnaselt konkurentidega Uus-Meremaalt Suurbritannias.

Lõppevat hooaega valitsev Michael Jung võttis ka FEI Classics üldvõidu; foto FEI

FEI Classics sari jõudis selleks hooajaks Burghley`s lõpule. Riost oma kollektsiooni kaks kuldmedalit lisanud Michael Jung viimasel etapil ei võistelnud, sest oli omale karika juba taganud, olles parim etappidel Kentucky`s ja Badmintonis, lisaks teine mullu sügisel Pau`s. Jungi skooriks jäi 42 punkti. Teine ja kolmas koht läksid Uus-Meremaale, kui teisena kogus 26 punkti Tim Price ning kolmandana 18 punkti Andrew Nicholson. Järgmine hooaeg peaks saama avalöögi oktoobrikuus Prantsusmaal Pau`s.

Burghley kodulehekülje leiate aadressilt http://www.burghley-horse.co.uk/