Cinnamon müüdi Itaaliasse

Eesti üheks parimaks takistussõiduhobuseks olnud 14aastane holsteini mära Cinnamon, kelle hiljutiste suurimate saavutuste hulka kuulub Tallinnas peetud MK etapi võit, asub homme varahommikul teele Itaaliasse, kus tema uueks ratsanikuks saab Itaalia takistussõidukoondise liige Paolo Cannizzaro.

OÜ Trooja Hobune tiimi manager Riina Pilli sõnul jäi Cinnamon itaallasele, kelle enda GP hobune hiljuti ootamatult suri, silma tänavu Helsingi horseshow’l. „Tal oli kiiresti vaja uut hobust asemele ning sisuliselt sai tehing tehtud telefoni teel. Cinnamoni ta kordagi proovida ei olegi veel saanud, kuid ta on hea kogenud sõitja, eks näis, kuidas neil sujuma hakkab,“ selgitas Pill, et aktiivselt hobust kunagi müüa ei üritatud, aga elu tõi lihtsalt sellise võimaluse. „Paraku spordis nii käib, et igale hobusele on kuskil ostja ja õige hind. Cinnamon ei olnud enam väga noor ning ega huvilisi ei tule iga päev.“

Cinnamon oli Trooja Hobuse tiimis kümme aastat, millest enamuse võistles temaga Tiit Kivisild. Paljud võibolla aga ei tea, et esimesed stardid tegi Saksamaalt ostetud märaga hoopis täna Rootsis elav ja treeniv Jüri Sokolovski, kes juba siis, 2005ndal aastal, pidas teda väga suure potentsiaaliga hobuseks. Ratsaneti andmeil lõpetasid Jüri ja Cinnamon seitsmest starditud parkuurist kuus vigadeta. Tiidu ja Cinnamoni suurepäraseid saavutusi on aga terve pikk nimekiri. Koos osaleti 2009ndal aastal Windsoris EMil, võeti osa kolmest MK finaalist, võideti mitmeid MK etappe ning GP-sid. Tiidu sõnul oli tänavu Saku Suurhallis võidetud Tallinna MK etapp kindlasti üks tähtsamatest, kuid lisaks tõstis ta esile ka Helsingi MK etapil suures konkurentsis saadud häid kohti.

Kolm aastat tagasi ajakirjas Oma Hobu avaldatud artiklis seisab:

Oma hobustest kõneleb Tiit tänutundega ega ütle ühegi kohta paha sõna. Ta peab Cinnamoni parimaks hobuseks oma elus ning valge mära oleks ilmselt ideaalne hobune, kui tal oleks parem tervis. "Kui ta on terve, siis tal kõik õnnestub. Teda ei pea palju treenima, peab lihtsalt hoidma ja poputama," kõneleb sportlane…

„Loomulikult on väga kahju, kuid teisalt on hobuse müük arusaadav, iga päev ei helista sellised ostjad. Ma ei ole kindel, et mul kunagi õnnestub sama hea hobune saada, kuid eks aeg näitab,“ lisas Tiit, kes paneb hetkel panused Sullivanile ja Corsicale.

See valge mära jääb alati meie südameisse ning eestlastele tuletab teda jätkuvalt meelde ka Tallinn International Horse Show plakat, millel alates tänavu sügisest ilutseb Kersti Kalbergi poolt jäädvustatud saba püsti kappav Cinnamon. Head teed ja edukaid starte! Vähemasti ilmad on Itaalias soojemad!