Cinnamon startis uue ratsanikuga Salzburgis, samas peeti voltižeerimise MK-etapp

Möödunud nädalavahetusel peeti Austrias Saltzburgi messihallis suurvõistlus, kus kolmel võistlusareenil võtsid mõõtu takistus- ja koolisõitjad ning voltižeerijad, kes pidasid MK-etappi. Oma esimesed stardid uue itaallasest ratsaniku Paolo Cannizzaroga tegi samas tänavuse Eesti takistussõiduhobuste edetabeli võitnud legendaarne Cinnamon.

Mäletatavasti müüdi Cinnamon vaid mõned nädalad tagasi Paolo Cannizzarole, kes oli kaotanud oma põhihobuse. Itaallane tegi oma avastardid Cinnamoniga koheselt suures ringis. Võistluse avapäeval hüpati kõrgusel 145cm ning saavutati viie karistuspunktiga 24. koht vahetult lätlase Kristaps Neretnieksi ja Continue ees. Sama karistuspunktide kogus saavutati ka võistluse teisel päeval kõrgusel 150cm ning Grand Prix`s, mis peeti kõrgusel 160cm. Saltzburgi takistussõiduvõistluse tasemeks oli CSI4*.

Lõunanaaber Neretneiks seevastu saavutas kaks üsna head tulemust, kui reedeses 150cm kõrguses Longines Ranking punkte andnud sõidus oli Conte Belliniga viies ning jagas kahe konkurendiga esikohta kuue takistuse sõidus, ületades hobusega Continue puhtalt 220cm. Grand Prix lõpetasid Neretnieks ja Conte Bellini nelja karistuspunktiga 16. ehk viimasel reitingupunkte andnud kohal.

Kristaps Neretnieks ja Conte Bellini osalesid tänavuse WEG-l; foto Külli Tedre

Koolisõitjate turniiri tase oli Saltzubrgis CDI5*. Küris osutus tulemusega 79.000% parimaks kohalik paar Victoria Max-Theurer ja 12aastane täkk Blind Date. Teise tulemuse, 74.625% sõitis välja tuntud Rootsi koolisõitja Patric Kittel hobusega Toy Story, kolmas oli tulemusega 73.275% austerlanna Renate Voglsang hobusega Fabriano.

Saltzburgi voltižeerimise MK-etapp oli edukas kohalikele kangelastele. Naiste arvestuses saavutas võidu Lisa Wild, pas-de-deux võit kuulus Austria paarile Evelyn Freund ja Stefanie Millinger. Meeste parima tulemuse saavutas prantslane Nicolas Andreani. Voltižeerijate MK-sarjas on jäänud veel vaid 15.-18. jaanuarini Saksamaal Leipzigis toimuv etapp, millele järgneb 19.-22. veebruaril finaal Austrias Graz`s. Kokku on voltižeerijatel neli etappi, millest arvesse läheb kaks paremat. Finaali pääsevad kuus parimat mees- ja kuus parimat naisvoltižeerijat ning neli parimat pas-de-deux paari.

Saltzburgi pas.de.deux võitjad Evelyn Freund ja Stefanie Millinger; foto Daniel Kaiser/FEI

Saltzburgi suurvõistluse tulemused leiate huvi korral aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/974/974zeitplanDEU.htm?style=hippo