Classic Pärnu 2021 ratsaspordisündmuse Grand Prix võitsid Urmas Raag ja Van Damme

Urmas Raag ja Van Damme. Foto autor: Kristhel Vaht.

Nädalavahetusel Pärnu rannaliival toimunud Classic Pärnu ratsaspordisündmuse finaalvõistluse ehk Classic Pärnu Grand Prix võitsid Urmas Raag ja Van Damme.

Võitja aeg oli võitjate voorus 52,14. Urmas Raag sai ühtlasi ka teise koha ratsul Ventisette, ajaga 53,4. Kolmandale kohale tulid Renek Rosenberg ja CC Skyfall TT, ajaga 57,76.

Kolme päeva jooksul peeti kokku kaheksa ametlikku võistlust 115-140 cm takistustel ning reedel ka üks sõit noortele ja lastele 90-100 cm parkuuris. Classic Pärnu peakorraldajate Agris Juhkovi ja Siim Nõmmoja sõnul möödus nädalavahetus hästi, kõik pidasid kuumale temperatuurile hästi vastu ning pealtvaatajaid jagus. “Sellises eksklusiivses asukohas ratsavõistluse korraldamine on väljakutse tervele meeskonnale. Kuid usume, et kõik sujus ning andsime Pärnu rannamelusse ühe erilise täienduse,” kinnitasid korraldajad.

Pühapäevase esimese sõidu 115 cm parkuuris, mille esitlejaks oli Pärnu linn võitsid Daisi Viire ja Baleriin, ajaga 56,15. Teisele kohale tulid Hanna-Marie Vabaoja ja Golden Grace K, ajaga 58,64 ning kolmas koha võitsid Keidi Kask ja Quick Victory, ajaga 60,83.

Teise sõidu toetajaks oli Classic Pärnu finantspartner Holm pank ning võisteldi 125cm parkuuris. Selle sõidu võitsid ühede ümberhüpetega Kati Raidma ja Harole, ajaga 37,79. Teise koha said Grete Veske ja Zinzino, ajaga 38,43 ning kolmandale kohale tulid Helene Pruunsild ja Camara Z, ajaga 39,84. Lisaks kuulutati selle sõidu lõpus välja kahe päeva arvestuses ka kaks eritiitlit koos eriauhindadega Holm pangalt. Classic Pärnu parim juunior 2021 tiitli võitis Leedu võistleja Beatrice Endzinaite hobusel Mowgli Vande Wijngaardhoeve ning parimaks nooreks ratsanikuks kuulutati Anette Lepik, hobusel Samurai’s Miracle.

Päeva kolmas sõit oli mõeldud noortele ehk 5-7-aastastele hobustele 120/125/130 cm takistustel, mille esitlejaks oli Moller Auto Pärnu. Selles sõidus olid parimad Hanno Ellermann ja Kristallo, ajaga 23,80. Teisele kohale tulid Linda Randpere ja Zuriso, ajaga 25,19. Kolmandana lõpetasid Andres Udeküll ja Porche, ajaga 26,72. Selle sõidu raames kuulutati välja ka Classic Pärnu 2021 parim noor hobune. Selle tiitli koos Eesti Sporthobuste Kasvatajate Seltsi eriauhinnaga pälvis ratsu nimega Hoshi No Senshi K.S.H, kellega sõitis Hanno Ellermann.