Classic Pärnu – küsimused ja vastused

Autor: Classic Pärnu korraldustoimkond

Lähenemas  on  üks  eriline  ratsaspordivõistlus Pärnus  ja  arusaadavalt on  huvilistel tekkinud palju küsimusi, kuidas see kõik toimuma hakkab. Korraldajad püüavad  anda  veidi eelinfot ning kergitada  saladuskatet  võistluse  läbiviimise plaanidelt.

Asukoht

Kus me asume? Asume Pärnu ajaloolises rannarajoonis, meie naabriteks on Hedon Spa & Hotel, Pärnu Kuursaal, looduskaitsealune Rannapark (Rannapargi rajamist alustati 1882.aastal ja liigirohke pargina on see võetud looduskaitse alla)  ja Pärnu laht selle ajaloolise naisteranna osaga. Asume Pärnu kuurorti osa südames, Expoala on rannapromenaadi osa asudes legendaarsete valgete pergolate kõrval.

Talliala

Kus on tallid? Tallid loome Rannapargi kõrvale asfalteeritud parkimisplatsidele- meil ei ole seal palju ruumi aga mahume ära. Plaanilt vaadates on näha kaks parkimisplatsi. Esimesse parklasse ehitame hobustele hotelli, kuhu mahutame max 110 boksi. Talliala on piiratud ja läbipääsusid kontrollitakse. Hobustele allapanuks on lahtine saepuru, mille lisakogused on piiratud, pakiheina saab osta kohapealt (selleaastane Pärnumaa hein 5 eur pakk, tasumine sularahas sekretariaadis), hobustele on nagu ikka, joogivee ja pesuboksi koht. Teise parkimisplatsi kasutame ära hobuautode ja treilerite parkimiseks. Kuna territoorium on tõesti piiratud, siis saame talli kõrvale parkida ainult boksides majutuvate hobuste transpordi. Hobuautodele on elektrivõimalus. Treilerid peame parkima väga kompaktselt- seepärast tahame teada, kes millal tuleb ja läheb. Me saame parklasse mahutada ainult treilerid, ilma neid vedanud sõidukita, sest nii mahub neid sinna rohkem.

Kus hobused jalutavad?

Hobused liiguvad laadimise alalt või tallidest mööda selleks eraldatud kõnnitee riba jalutusalale. Kindlasti ei tohi hobuseid jalutada Rannapargis (Rannapargis ei või jalutada suuremõõtmelisi loomi muru peal, ei tohi ohtu seada jalutajaid, jalgrattureid, ei või sõita mootorsõidukitega jne). Palume jälgida, et sportlased ja hobused ei satuks elektri- ja veeühenduste lähedusse. Sellest kuidas me hoiame oma võistluse ala sõltub see, kas oleme Pärnu linnas oodatud ka tulevastel aastatel. Me oleme lisaks Pärnu linnale saanud kooskõlastused ka kohalikust Keskkonnaametist ning muidugi peame hoidma häid suhteid naabritega, suhtuma aupaklikult ja viisakalt linnakodanikesse sh „sarikaebajatesse“J.

Võistlusareenid

Korraldajad annavad endast parima, et soojendus-ala ja võistlusareen saaksid nõuetele vastava pinnase. Meie areeni tiimis on elukutseline spordiväljakute rajaja, Andres Vainu, kes oli ka 2018.a. Tallinn International Horse Show areenide liivapõhja meister. Vajaliku veega kindlustab meid Pärnu-Jaagupi vabatahlik päästekomando ja Pärnu laht. Me muudame palliplatsi ratsaspordi jaoks sobivaks.

Parkimine

Kuhu saan parkida, kui tulen osalema? Sellest kujuneb arvatavasti kõige suurem väljakutse nii korraldajatele, kui ka võistlustel osalejatele. Hobuseautod ja treilerid, mis toovad tallis majutuvad hobused, mahutame (ainult eelregistreerimise alusel!) ära talli kõrvale parklasse. Kuna talli parklas on kitsas, pargime sinna ainult vastavad treilerid, ilma sõidukiteta. Suuremad hobuautod, mis tulevad võistlema kogu päevaks katsume võimalusel parkida talliala lähedal. Hobutreilerid, mis tulevad 1-2 võistlussõiduks päevas, saavad peatuda hobuste mahalaadimise alal (vaata plaani) ning kui ratsud ja varustus on maha laaditud, siis lahkuvad ca 600m kaugusel olevasse Ranna parklasse (asub Rannahotelli kõrval). Soovitame kõigil osalejatel, kelle hobune ei peatu tallialal – varuge endale aega ja tugipersonali, kes saaks Teid aidata. Kuna asume Pärnu kesklinnas, on meil kõigil kitsas ja peame arvestama suurema ajakuluga. Laadimisalal võib olla mingil ajahetkel laadimist ootavate sõidukite järjekord. Palume olla kõigil mõisvad. Korraldajad ja parkimismeeskond teevad omaltpoolt kõik, et kõik hobuste laadimine ja parkimine sujuks.

Kuhu saan parkida, kui tulen kaasa elama? Siin ei ole valikuid palju. Esiteks pargi kuhugi tasuta alale Pärnu linnas või teiseks arvesta ette, et peab tasuma parkimise eest, lisainfot siit: https://parnu.ee/failid/transport/tasuline_parkimisala.pdf .  NB! Pärnus ei ole vahemaad ülemäära pikad, et liikuda jala ja nautida ümbrust.

Meie soovitame lähedal asuvaid tasulisi soodsaid parkimisalasid: Ranna parkla ( tasuline kell 9.00-19.00, auto 5 eur , auto+haagis 10 eur päev) ja Ranna pst 4 Pärnu linna soodusparkla (5eur päev, saadavus pühapäeval).

Majutus

Meie sportlastele on majutuspartneritena juhendis välja toodud kaks hotelli ja need mõlemad asuvad võistlusalalt mõnesaja meetri kaugusel. Villa Katariina (Mere puiestee 14) ja Hotel Wasa (Eha 2), mis asub Pärnu Kuursaali taga . Villa Katariina võtab vastu ka matkasuvilaid oma hoovialale ja telkijaid (piiratud arv). Kohti jätkub kiirematele ja kontaktid leiate võistluse juhendist. Soovitame loomulikult ka Hedon Spa & Hotelli.

Pidu

Classic Pärnu Welcom Party by Hedon SPA & Hotel- kutsetega. 24. Augusti õhtul ootame oma toetajaid ja Mandatum Life GP 140 klassi võistlejaid  Hedon SPA & Hotel lobbybaari, menüü on selleks õrituseks koostanud restoran Raimond peakokk Marko Lumera.

Classic Pärnu Welcome Afterparty, kõigile meie võistluse sportlastele, hobuseomanikele ja fännidele, Pärnu Kuursaalis laupäeval algusega kell 22:00 – piletitega.Peole saab pileti sekretariaadist 10 euri eest ja me tervitame teid tervitusjoogi ja kõhutäiega. Meeleolu on 90´s in Pärnu Kuursaal koos retro üllatusesinajaga sellel õhtul.

Olulised kuupäevad

Eesti sportlased:

  • Osalejate registreerimine lõpeb 18.08.2019
  • Bokside broneerimine lõpeb 14.08.2019
  • Bokside broneeringute kinnitused korraldajalt hiljemalt 16.08.2019
  • Korraldaja poolt kinnitatud bokside maksetähtaeg 19.08.2019

Välismaa sportlased:

  • Osalejate ja bokside registreerimine lõpeb 09.08.2019
  • Korraldaja poolne kinnitus 12.08.2019
  • Korraldaja poolt kinnitatud bokside maksetähtaeg 15.08.2019

Võistluse esialgne ajakava ja stardijärjekorrad avaldatakse hiljemalt 22.08 2019 Equipe’s.

Sportlaste Welcome Party toimub 24.08.2019 Pärnu Kuursaalis alates kell 22:00

Kui teil tekkib küsimusi siis võite alati julgelt kirjutada info@clc.ee