Contatour JP sai tunnustuse Zangersheides

15.-17. septembril toimus kuulsas Zangersheide kasvanduses täkkude tunnustamine Zangersheide tõuraamatusse 2017. aastaks.

Osaleda võisid kõik tunnustatud tõuraamatutes registreeritud või juba aretusse tunnustatud vanemad kui 2,5-aastased täkud. Neid oli 102, enamus taotles korduvat tunnustust. Kõigile tehti põhjalik tervisekontroll, 2-3-aastaseid hinnati liikumisel käe kõrval ja vabahüpetel, 5-12-aastaseid liikumisel käe kõrval ja parkuuri läbimisel, 4-aastased võisid valida, kumma testi järgi neid hinnatakse.

Esmakordse Z-tunnustuse said 25 täkku, neist sünnijärgselt Zangersheide täkke 13, KWPN täkke 5, BWP täkke 2, SF täkke 3 ja ühe täkuga on selles nimekirjas esindatud oldenburgi, holsteini ning eesti sporthobuste tõuraamatud. See üks ja esimene eesti sporthobune oli Contatour JP.

Tiit Kivisild ja Contatour JP, Cavalor Baltic Summer Cup 2015, Niitväljal. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Contatour JP tunnustamist taotles tema praegune omanik Taanis RC Horses Sindal, aga meie jaoks on ta Joel Jürissoni kasvatatud ESH sugutäkk ja ülevaatuste finaali võitja. Nii silmapaistva tõuraamatu tunnustus meie hobusekasvataja tööle on suur edusamm kogu meie tõuraamatule.

Contatour JP 2013.a. ESHülevaatuste finaalis

Uuemõisas 2015. aastal. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Raigo Kollom / Eesti Sporthobuste Kasvatajate Selts