CSIO5* Piazza di Siena’l saatis edu itaallasi

Imeilus Piazza di Siena võistlusväljak. Foto: CSIO Rooma / Simone Ferraro

Sel nädalavahetusel toimus Roomas Piazza di Siena’s järjekorras 86. CSIO5* tasemel takistussõiduvõistlus. Toimus nii Rahvuste Karika sõit kui ka hulgaliselt 5* tasemel võistlusklasse, mille kulminatsiooniks oli Rolex Grand Prix. Mõlemas olid kodupubliku ees võidukad itaallased, kui võideti teist aastat järjest Rahvuste Karikas ning Lorenzo de Luca oli parim Grand Prix’s.

Rahvuste Karikast, mis ei kuulu FEI sarja ametlike etappide hulka, võttis osa üheksa riiki: Itaalia, Prantsusmaa, Kanada, Rootsi, Uus-Meremaa, Saksamaa, Holland, Ameerika Ühendriigid ja Šveits. Kahevooruline sõit kõrgusel 160 cm õnnestus teist aastat järjest võita kohalikel sportlastel (Luca Marziani, Giulia Martinengo, Emanuele Gaudiano, Bruno Chimmiri), kelle lõpptulemuseks jäi neli karistuspunkti. Teist kohta jäid võrdse kaheksa karistuspunktiga jagama Šveits (Janika Sprunger, Niklaus Rutschi, Arthur Gustavo da Silva, Steve Guerdat) ja Ameerika Ühendriigid (Laura Kraut, Spencer Smith, Elizabeth Madden, McLain Ward).

Võidukas Itaalia meeskond. Foto: CSIO Rooma / Mario Grassia

Neli päeva kestnud võistlusele pani punkti 350 000€ auhinnafondiga Rolex Grand Prix. Uliano Vezzani ehitatud kahevoorulises 160 cm kõrguses parkuuris oli kirjas 49 sportlast, kellest 41 said lõpuks ka tulemuse kirja. Teise vooru pääses 13 sportlast, kellest täpselt esikolmikul õnnestus saada kirja topeltnull. Üheksandana startinud Lorenzo de Luca näitas Halifax van het Kluizebos’il kiiret minekut ja asus ajaga 45,37 sekundit võistlust juhtima. Kui järgmisena startinud Luciana Diniz ja Fit For Fun 13 võtsid maha kaks takistust ja Edwina Tops-Alexander läks Inca Boy Van T Vianahof’iga tegema pigem kindlat kui kiiret sõitu, siis jäi de Luca saatus täielikult Bertram Alleni ja Hector Van D’Abdjihoeve kätesse. Iirlane näitas oma hallil täkul väga kiiret minekut, kuid tuli tal tunnistada itaallase paremust, kui stopper näitas ajaks 45,97 sekundit. Kolmanda lõpetas Tops-Alexander.

Lorenzo de Luca ja Halifax. Foto: CSIO Rooma / Mario Grassia

Laupäevase suurima, 150-155 cm kõrguste takistustega, võistlusklassi ning sellele järgnenud kuue takistusega sõidu võitis ei keegi muu kui maailma number üks Harrie Smolder, sõites vastavalt hobustega Cas 2 ja Corrada. Reedese 150 cm kõrguse sõidu võidu viis koju Steve Guerdat hobusel Hannah.

Harrie Smolders ja Cas 2. Foto: CSIO Rooma / Mario Grassia