Daniel Deusser napsas võidu Verona MK-etapil

Daniel Deusser ja Calisto Blue. Foto: FEI/ Massimo Argenziano

Lääne-Euroopa liiga takistussõidu MK-sari on hoo sisse saanud ja möödunud nädalavahetusel oli peatuspaigaks Itaalia, täpsemalt Verona. Etapp, mis pakub alati põnevust, ei vedanud alt ka sel korral, kui närvekõditavatel ümberhüpetel osutus parimaks viimasena startinud Daniel Deusser hobusega Calisto Blue.

40 sportlast oli tulnud kuni 160 cm kõrguste takistustega sõidu starti, et koguda punktilisa aprillis Göteborgis toimuvasse finaali kvalifitseerumiseks. Nende seas olid esimest korda ka kõik kolm individuaalset medalisti Tryonist – Simone Blum, Martin Fuchs ja Steve Guerdat. Nendest õnnestus puhtalt hüpata vaid Fuchsil ja Clooney 51’l, kui Guerdat ja Bianca lõpetasid ühe mahaajamisega ning Blum ja Cool Hill, kes asendas sakslanna põhihobust DSP Alice’it, kaheksa karistuspunktiga. Nimelt kukkus sakslanna reedel Alice‘iga, kuid hoolimata mõlema terveks jäämisest otsustas ta hobust säästa. Puhaste paberitega lõpetas lisaks Martin Fuchsile veel 13 paari, kelle seas oli kodupubliku rõõmuks ka kolm itaallast.

Martin Fuchs ja Clooney 51. Foto: FEI/Massimo Argenziano

Viienda startijana läks ümberhüpete liidriks Itaalia Luca Marziani (Tokyo du Soleil), ajades sellega rahva täiesti pöördesse, kuid tema tulemus ei püsinud kaua, kui kaheksandana startinud Bertram Allen (Molly Malone V) teda pea sekundiga edestas. Tema kukutati liidripositsioonilt aga pea kohe, sest Martin Fuchs (Clooney 51) jõudis finišisse veel 20 sajandiku võrra kiiremalt. Ülejärgmisena platsile tulnud Niels Bruynseels (Gancia de Muze) tõstis viimaste jaoks latti veelgi, lõpetades ajaga 37,03 sekundit. Veel kolm sõitjat lõpuni jäänud, tundus, et belglasel on võit kotis, kuid viimasena hüpanud Daniel Deusser ja Calisto Blue andsid endast kõik ja edestasid Bruynseelsi 20 sajandikuga.

Niels Bruynseels ja Gancia de Muze. Foto: FEI/Massimo Argenziano

Deusser on 11 aastase Calisto Bluega sõitnud alates juulist ning teekond pole olnud kerge. “Alguses oli temaga väga raske. Ta on hea hüppega, väga ettevaatlik ja kiire, aga äärmiselt närviline. Eriti minu pika kehaehituse juures oli keeruline leida koordinatsiooni, sest ta on väga tundlik,” sõnas sportlane, kes oli oma võidu üle siiralt õnnelik.

Üldarvestuses on liider endiselt Hans-Dieter Dreher 28 punktiga. Talle järgnevad 22 punktiga Kevin Staut ja 21 punktiga Gudrun Patteet.

Järgmine MK-etapp leiab aset sel nädalavahetusel Prantsumaal Lyonis.

Kõik Verona tulemused leiate siit