Daniel Deusser võitis Oslos nii Lääne liiga esimese MK-etapi kui laupäevase Grand Prix

Pühapäeval sai Oslos selase Kingsland Oslo Horse Show raames traditsioonilise avalöögi Lääne-Euroopa takistussõidu MK sari, kui avaetapil võttis võidu sakslane Daniel Deusser hobusega Cornet, olles seejuures eelnevalt laupäeval võitnud hobusega Tobago Z ka Grand Prix.

Oslos asus pühapäeval starti 38 võistluspaari, kellest 2012.a. Londoni Olümpiamängude rajad disaininud rajameister Bob (Robert John) Ellise kaandatud parkuuri suutis vigadeta jäbida seitse. Kuigi Lääne liigas on MK raja nõutud parameetrid sarnased meie liigaga, siis erines raja tehniline tase möödunud nädalal Tallinnas nähtust nagu öö ja päev. Kui meie liigas püüavad rajameistrid kuidagi üles panna nõutud kaks 160cm kõrgust lattaeda, jättes nad sageli 155cm tasemele, siis Oslos olid kõik lattaiad kõrgusel 160-162cm, okserid 150-155cm kõrged ning 170cm valdavalt laiad. Loomulikult olid kõik takistuste vahed seotud ja n.n. puhkamise kohti ei olnud.

Ümberhüpetel näitasid sportlased üha kiireimaid aegu. Esimese puhta sõidus tegi rootslane Douglas Lindelöw hobusega Zacramento, tema aja ületas järgnevalt iirlane Mark McAuley hobusega Miebello, kuid iirlasel oli üks latt maas. Kiirema puhta tegi Lindelöw kaasmaalana, valitsev Euroopa Meister ja olümpiahõbe Peder Fredricson hobusega H&M Christian K, kellest omakorda oli jllegi kiirem Edwina Tops-Alexander hobusega California. Paraku ei saanud ka sünnituse järgselt esimesi võistlusi tegev Edwina võidurõõmu nautida, sest temast kiiremad olid teisele kohale platseerunud Kevin Staut hobusega For Joy van`t Zorgvliet HDC ning võidu noppinud Daniel Deusser hobusega Cornet (toim. mitte Cornet d`Amour, kellega Daniel Lyonis 2014.a. MK võitis).

Deusserile oli Oslo nädalavahetus igati edukalt, sest 36aastane sakslane võitis ka laupäevase 160cm kõrguste takistustega Grand Prix, seda 9aastase hobusega Tobago Z. Väga tugeva soorituse tegi laupäeval ka soomlanna Julia Jyläs, kes kaotas viimasena startinud Deusserile ümberhüpetel vaid 0.08 sekundit ning pälvis teise koha. Julia võistles hobusega Courage T Z, kes sarnaselt Deusseri võiduhobusega vaid 9aastane.

Eeloleval nädalavahetusel liigub maailma paremik Oslost Helsingisse, kus peetakse Lääne liiga teine MK-etapp. Kõik Oslo tulemused leiate aadressilt