Daniel Schneiders võitis kodupubliku ees oma teise rakendi MK-etapi

Lisaks takistussõidu MK-etapile peeti möödunud nädalavahetusel Leipzigis ka neljarakendite järjekordne etapp, kus oma käimasoleva hooaja teise etapivõidu saavutas sakslane Daniel Scneiders.

32aastasele Schneidersile, kes veel hooaeg tagasi juhtis ponirakendeid, oli 2013.a. suureks tõusuaastaks neljarakendite maailmas. Tal oli ka omajagu õnne, kui sakslane Christop Sandmann ning jänki Chester Weber loobusid MK-sarjas osalemast ja nii pääses ta viimase ehk kümnenda kutsarina sarja. Kohe tuli ka etapivõit Stuttgardist, kus noor kutsar edestas tituleeriutud Boyd Exelli ennast. Teine võit saabus samuti Saksamaal, Leipzigis.

Võitjate vooru pääses Schneiders kahe tuntud hollandlasega – IJsbrand Chardon ja Koos de Ronde. Avavooru oli võitnud Chardon, teine tulemus oli Schneidersil, kolmas de Rondel. Sakslane läbis võitjate vooru puhtalt ning suhteliselt kiires tempos. Viimasena startinud Chardonil oli võimalus ajada maha üks pall, säilitamaks liidrikoht, kuid seda juhtus kahel korral ning nii pidi ta noorema konkurendi järel leppima teise kohaga.

Rakendi MK etapid said Leipzigis läbi, ees ootab 8.-9. veebruaril Bordeaux`s toimuv finaal. Toimetuse andmetel kvalifitseerusid finaali IJsbrand Chardon, Boyd Exell, Daniel Schneiders, Theo Timmermann, Koos de Ronde ja Tomas Ericsson. Leipzigi tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/837/837zeitplanENG.htm?style=longines .