Delaveau ja Bluman parimad nädalavahetuse CSI5* Grand Prix’des

Hong Kongi Longines Masters Grand Prix võitja Patrice Delaveau ja Aquila HDC; foto Longines Masters

Möödunud nädalavahetusel toimus maailma eri nurkades kaks CSI5* taseme Grand Prix’d. Ameerikas Wellingtonis (Florida) toimuva Winter Equestrian Festivali raames aset leidnud GP võidu võttis Iisraeli esindaja Daniel Bluman hobusel Ladriano Z, Hong Kongi GP parim oli prantslane Patrice Delaveau hobusega Aquila HDC.

Winter Equestrian Festival (WEF) on suur 12 nädalat kestev võistlus, mille raames leiavad aset nii rahvusvahelised CSI2*-5* kui ka rahvuslikud jumper, hunter ja equitation klassid. 5* tasemel nädalaid on kokku neli ja nendest esimene toimus möödnud nädalal. Grand Prix’d leiavad WEF’il peaasjalikult aset laupäeva õhtul ja sellel korral oli tegemist $384 000 auhinnafondiga sõiduga. Ümberhüpetele jõudis sõidus ainult kaks paari, kellest parimaks osutus Daniel Bluman hobusega Ladriano Z. Teiseks platseerus Beat Mandli hobusel Dsarie ja kolmandana lõpetas Cian O’Connor hobusega Clenur, saades tulemuseks ühe karistuspunkti ületatud normiaja eest põhiparkuuris.

Hong Kongis leidis pühapäeval aset nädalavahetuse põhisõit, seekord $382 800 auhinnafondiga Longines Grand Prix, kus kahevoorulises sõidus tegi parima tulemuse Patrice Delaveau hobusega Aquila HDC, lõpetades mõlemad voorud nulliga ja ajaga 37,81 sekundit. Teiseks tulid Max Kühner ja Cielito Lindo 2, samuti topeltnulliga ning ajaga, mis jäi prantslase alla vaid 0,07 sekundit. Viimase poodiumikoha napsas endale oma teisest suurvõidust napilt ilma jäänud, kuid siiski super soorituse teinud Daniel Deusser hobusel Cornet D’Amour, saades kirja topeltnulli ja aja 37,96 sekundit. Seega on nüüd võimalus võita just prantslasel 1 000 000€ suurune boonus, kui ta suudab võita järjest veel aprillis toimuva New York’i etapi ja järgmise hooaja Pariisi etapi.

WEFi GP tulemused leiate siit: http://pbiec.coth.com/classes/Detail/cid/134226

Hong Kongi GP tulemused siit: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1448/html/en/longinestiming/resultlist_F.html