Den Boschi MK-etapi võit Werthile, finalistid selgunud

Eile peeti s`Hertogenboschis Lääne-Euroopa koolisõiduliiga viimane etapp, mille võitis jällegi valitsev karikavõitja Isabell Werth, seekord hobusega Emilio ning ühtlasi selgusid Lääne-Euroopa liigast Pariisi pääsenud sportlased.
Isabell Werth ja Emilio olid tagantpoolt viiendad startijad ning skoorisid 87.405% jäädes nagu sellel hooajal paljudel kordadel, teistele püüdmatuks. Werth ja Emilio ei olnud samas ainukesed staarid, kes publiku Brabanthalli tõid. Ilmselgelt elati tuliselt kaasa kohalikule staarile Edward Galile, kes hobusega Glock`s Zonic N.O.P. tegi tulemuse 83.900%, mis andis võistluses teise koha. Kolmaski koht jäi Madalmaadesse ja selle sõitsid tulemusega 82.555% välja Madeleine Witte-Vrees ning Cennin. Mõlemad hollandlased kvalifitseerusid sellega ka finaali.
Teisena lõpetanud Gal oli oma 10aastase Zonicu arengukiirusest rabatud: “See oli alles tema kolmas MK-etapp. On vaid vähe asju, mida vaja veel lihvida, ta üllatab mind endiselt!”. Erilised publiku ovatsioonid tõi esile muide Zonicu pikendatud traav. Muide hollandlaste teine finaali pääsenud täkk Cennin on samuti oma 11 aastaga alles noor.

 

Den Boschi etapp eraldas terad sõkaldest ning üheksa Lääne liigast Pariisi pääsenud sportlast on järgmised: Patrik Kittel (Rootsi), Dorothee Schneider (Saksamaa), Jessica von Bredow-Werndl (Saksamaa), Madeleine Witte-Vrees (Holland), Edward Gal (Holland), Daniel Bachmann Andersen (Taani), Tinne Vilhelmson Silfen (Rootsi), Berlinda Weinbauer (Austria), Emile Faurie (Suurbritannia).

 

Kõik The Dutch Master koolisõidu MK-etapi tulemused leiate aadressilt http://results.scgvisual.com/2018/denbosch/r12.html