Deusser võttis Bordeaux’s hooaja kolmanda etapivõidu

Daniel Deusser ja Tobago Z. Foto: FEI/Eric Knoll

Prantsusmaal Bordeaux’s peetud 13. Lääne-Euroopa takistusõidu MK-sarja etapp oli järjekorras viimane enne aprillis toimuvat finaali. Daniel Deusser ja Tobago Z tõestasid taaskord, et nad on ohtlikud konkurendid, kui võtsid paarina hooaja teise võidu. 

Rada, mille läbisid kohe esimesest neljast starti tulnud ratsanikust kaks puhtalt, ei osutunud aga nii kergeks, kui esmapilgul tunduda võis. Suure, pika ja tehniliste süsteemidega parkuuri läbis lõpuks 39 sportlase peale puhtalt vaid kuus: palju oli neid, kes tulemust kirja ei saanudki või lõpetasid hulgaliste karistuspunktidega. Belglased moodustasid ümberhüpetele jõudnud seltskonnast tervelt poole ning lisaks olid stardis veel Hispaania, Norra ja Saksamaa esindajad.

Ümberhüppeid alustanud Celine Schoonbroodt-de Azevedo ja Cheppetta lõpetasid ühe mahajamisega, mis andis kuuenda koha, olles ainuke vigadega sõit. Ülejäänud sportlased hüppasid kõik puhtalt. Marie Valdar Longem ja Si la Sol de Greenbay Z jõudsid küll kiielt finišisse, kuid jäid alla Francois Mathy Jr’le hobusega Uno de la Roque. Norralannale järgnenud Gregory Wathelet ja Iron Man van de Padenborre läbisid raja veel tempokamalt ning asusid juhtima, kui tulla oli veel kahel sportlaspaaril. Eduardo Alvarez Aznar ja Rokfeller de Pleville Bois Margot proovisid kõike, kuid olid selgelt Watheletist aeglasemad. Viimasena startinud Daniel Deusser ja Tobago Z, kelle eesmärk oli alguses võimalikult väike trajektoor valida ning siis lihtsalt “võit koju tuua”, näitasid taaskord uskumatut vormi, edestades enam kui sekundiga Watheleti ning võttes järjekordse võidu.

Gregory Wathelet ja Iron Man van de Padenborre. Foto: FEI/Eric Knoll

Sakslane, kes võitis Veronas Calisto Bluega ning Madridis ja Bordeaux’s Tobagoga oli pressikonverentsil üpriski sõnatu. “Mul ei ole ausalt öeldes kunagi sellist hooaega olnud. Mitte ainult ei saanud me kolme võitu, vaid lisaks olime Leipzigis neljandad ning Amsterdamis kolmandad – on olnud lihtsalt imeline hooaeg!”

Daniel Deusser ja Tobago Z lähevad finaali esinumbritena. Foto: FEI/Eric Knoll

Bordeaux’ etapiga said selgeks ka need 18 Lääne-Euroopa sportlast, kes on teeninud välja pääsme osaleda MK-finaalis, mis toimub aprilli alguses Göteborgis:

 1. Daniel Deusser (99 punkti)
 2. Christian Ahlmann (72)
 3. Steve Guerdat (65)
 4. Pieter Devos (64)
 5. Kevin Staut (64)
 6. Martin Fuchs (61)
 7. Henrick von Eckermann (59)
 8. Gudrun Patteet (48)
 9. Irma Karlsson (48)
 10. Edwina Tops-Alexander (47)
 11. Lorenzo de Luca (47)
 12. Francois Mathy Jr (47)
 13. Niels Bruynseels (43)
 14. Max Kühner (42)
 15. Eduardo Alvarez Aznar (42)
 16. Olivier Robert (41)
 17. Olivier Philippaerts (41)
 18. Peder Fredricson (40)

Maailma esinumbrile Steve Guerdat’le, kes on samuti finaali pääsenud, anti peale autasustamist üle ka Longines’i parima ratsaniku auhind 2018. aasta eest. Tema hobune Albführen’s Bianca sai möödunud aasta eest parima hobuse tiitli.

Kõik Bordeaux’ tulemused leiate siit

News | Longines FEI Jumping World Cup – Bordeaux 2019

Sailing through the track of Jumping International de Bordeaux, Daniel Deusser and Tobago Z used their daring skill and complete harmony to power into 1st place of the LONGINES FEI Jumping World Cup. Chasing down the clock, the atmosphere was truly electric as this dynamic duo showed us why their top of the rankings once more!🥇 Daniel Deusser 🇩🇪🥈 Gregory Wathelet 🇧🇪🥉 Eduardo Alvarez Aznar 🇪🇸

Posted by Fédération Equestre Internationale on Laupäev, 9. veebruar 2019