Deusserile Madridist hooaja teine MK-etapi võit

Daniel Deusser ja Tobago Z. Foto: FEI/Lukasz Kowalski

Järjekorras kuues Lääne-Euroopa liiga MK-etapp leidis aset möödunud nädalavahetusel Hispaanias Madridis. Maailma edetabeli seitsmes, Daniel Deusser, võttis juba teise etapivõidu sel hooajal, seekord hobusega Tobago Z.

40 sportlast oli kuni 160 cm kõrguste takistustega sõidu stardis. Javier Trenori ehitatud põhiparkuuri lõpetasid vigadeta kümme sportlast, kes said pääsme ümberhüpetele. Rootslanna Irma Karlsson ja Ida van de Bisschop alustasid kohe kiire ja puhta sõiduga, seades järgnevatele aja 48,28 sekundit, mis andis neile kokkuvõttes kolmanda koha. Daniel Deusser ja Tobago Z sõit oli aga justkui täpisteadus, jättes kõik latid kobadele ning saades ajaks 46,73 sekundit. Eelviimasena platsile tulnud Steve Guerdat ja Ulysse des Forets näisid omavat kindlat eesmärki sakslane edestada, kuid pisut suurem pööre süsteemile võis maksta väärtuslikke sajandikke ning seetõttu pidid nad leppima ajaga 47,12 sekundit, mis andis teise koha. Topeltnullid sõitisid veel välja neljanda koha omanik Niels Bruynseels (Delux van T & L) ja Francois Jr Mathy (Uno de la Roque).

Daniel Deusser ja Tobago Z autasustamisel. Foto: FEI/Lukasz Kowalski

Pressikonverentsil sõnas Deusser, et jäi oma hobuse esitusega väga rahule. „Tobago on sel aastal väga hästi arenenud. Esimene MK-etapp oli tal veebruaris Bordeaux’s ning ta näitab palju potentsiaali tulevikuks. Tobago on väga ettevaatlik ja hea hüppega ning ta ei ole liialt tuline, mis annab ümberhüpetel eelise, kuna ta ei hakka kiirustama – hüpe on täpselt sama, hoolimata sellest, kas sa sõidad kiiresti või aeglaselt,“ märkis sportlane.

Üldarvestuseses suurendas oma edumaad Steve Guerdat, kellel on nüüd 58 punkti. Talle järgneb kohe 49 punktiga Pieter Devos. Kolmandale positsioonile tõusis Daniel Deusser 40 punktiga.

Üldarvestuse liider ja Madridi etapi teine Steve Guerdat (Ulysse des Forets). Foto: FEI/Lukasz Kowalski

Järgmine MK-etapp leiab aset sel nädalavahetusel La Corunas.

Kõik Madridi tulemused leiate siit

News | Longines FEI Jumping World Cup – Madrid 2018

Pure precision, determination and trust. 🙌Madrid Horse Week has been treated to a pure spectacle of horsemanship for the LONGINES FEI Jumping World Cup as the best of the best tried their luck on a testing track. As the competition hots up, will this almighty pair keep on their winning streak? 🥇Daniel Deusser 🇩🇪 🥈Steve Guerdat 🇨🇭🥉Irma Karlsson 🇸🇪

Posted by Fédération Equestre Internationale on Pühapäev, 25. november 2018