Devos ja Miami Celtics võidukad Global Champions Miami etapil

Pieter Devos ja Claire Z. Foto: Stefano Grasso

Peale Mexico City’t võttis Global Champions võistlussari suuna Ameerika Ühendriikidesse, kus sarja järjekorras kolmas etapp peeti möödunud nädalavahetusel pealtvaatajate jaoks alati populaarsel Miami Beachil. LGCT Grand Prix võit läks Belgiasse, kui esikoha võttis Pieter Devos (Claire Z) ja GCL parim oli kodumeeskond Miami Celtics (Shane Breen ja Michael Duffy).

Grand Prix’ks oli rajameister Uliano Vezzani ehitanud pika ja tehnilise raja lühikeste pööretega, mis ei jätnud ruumi eksimusteks. 32 starti tulnud paarist läbis raja puhtalt vaid kaheksa, mis oli selgelt vähem kui nädal varem Mehhikos. Ümberhüpetele suundus korralik kahurivägi ning võistlus tõotas tulla põnev.

Võistlusväljak. Foto: Stefano Grasso

Tugevas konkurentsis saatis edu belglast Pieter Devosi, kes Claire Z’iga sõitis ümberhüpetel ajaks 37,38 sekundit, mis oli muideks ka Edwina Tops-Alexanderi ja California tulemus, kuid austraallanna lõpetas sõidu ühe mahaajamisega, mis jättis ta sel korral neljandaks. Teise koha võtsid Mehhikos kolmandana lõpetanud Harrie Smolders ja Don VHP Z, jäädes liidrist maha 0,04 sekundiga ning kolmas oli rootslanna Malin Baryard-Johnsson H&M Indianaga. Esikolmik sõitis ainukesena välja topeltnullid, ülejäänud lõpetasid ühe või kahe veaga. Tops-Alexanderile järgnesid Olivier Philippaerts (H&M Extra), Daniel Deusser (Calisto Blue), Scott Brash (Hello Mr President) ja Christian Ahlmann (Take A Chance On Me Z).

Harrie Smolders ja Don VHP Z. Foto: Stefano Grasso
Malin Baryard-Johnsson ja H&M Indiana. Foto: Stefano Grasso

Devos, kes teenis võiduga pileti aasta lõpus Prahas toimuvasse LGCT Super Grand Prix’sse, on nüüdseks tõusnud 88 punktiga edetabeliliidriks. Daniel Deusser on hetkel teine 83 ja Harrie Smolders kolmas 72 punktiga.

GCL etapp kujunes muinasjutuliseks kodumeeskonnale, kui Miami Celtics (Shane Breen ja Michael Duffy) võitsid koondtulemusega 6 karistuspunkti, tõustes poodiumi kõrgeimale astmele peale esimese osavõistluse neljandat kohta. Teisena lõpetas St Tropez Pirates (Athina Onassis ja Pieter Devos), kes kaotasid võitjale ühe karistuspunktiga. Kolmas koht kuulus Berlin Eagles võistkonnale (Malin Baryard-Johnsson ja Emil Hallundbaek), kelle tulemuseks 8 karistuspunkti.

Miami Celtics. Foto: Stefano Grasso

Üldarvestuses hoiab liidripositsiooni Shanghai Swans 79 punktiga. Teiseks on tõusnud St Tropez Pirates 60 punktiga ning Miami etapi võitja hoiab 59 punktiga kolmandat positsiooni.

Järgmine Global Champions etapp leiab aset Shanghais järgmisel nädalavahetusel.