Dina Ellermann ja Landy`s Akvarel alustasid Helsingis kuuenda kohaga

Täna õhtupoolikul said Helsingis avalöögi Põhja- ning Baltimaade meistrivõistlused takistus- ja koolisõidus, mis toimuvad Helsinki Masters 2013 nimetust kandva rahvusvahelise võistluse raames. Esimesena tegid stardi koolisõitjad, meilt olid stardis Dina Ellermann ja Landy`s Akvarel.

Koolisõitjad, kes homme selgitavad võistkondliku ja ülehomme individiuaalse tiitlivõitja, alustasid täna skeemiga Intermediate II 2009, kus mõõtu võtsid kümme võistluspaari. Dina ja Landy`s Akvarel kogusid tulemuseks 63.368%, mis andis neile kuuenda koha. Kaksikvõit läks Taani. Parima tulemuse sõitsid välja Lena Leschly Amand ja Gorklintgards Fanero, keda hinnati 68.053%. Esikoha vääriliseks hindas seda Taani võistluspaari viiest kohtunikust neli, üks andis neile teise koha. Teise koha võtsid Taanile Malene Folmer Jensen ja Acepello Foldager tulemusega 67.474%. Kolmas koht läks avapäeval rootslannale Emilie Nyrerödile hobusel Miata, kelle tulemuseks hinnati 65.684%.

Homme on koolisõitjatel kavas võistkonnavõistlus, milles osalevad Soome, Rootsi ja Taani koondised igaüks nelja sportlasega. Homme keskpäeval alustavd ka takistussõitjad, kellel kavas sõidud kõrgustel 125 cm, 130 cm ja 140 cm. Takistussõidus on kohal lisaks soomlastele ja eestlastele sportlased Rootsist, Taanist ja Suurbritanniast.

Helsingi koolisõidu tulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/sv/competitions/7074 . Võistluse kodulehekülje leiate aadressilt http://www.helsinginratsastajat.fi/helsinki-masters-2013/ .