Dina Ellermann ja Landy`s Akvarel Helsingi Horse Show`l kolmandad, Kenderile võit rahvuslikus klassis

Eile sai alguse 30. Helsingi Horse Show, kus avapäeval võistlesid rahvusvaheliselt koolisõitjad, rahvuslikult takistussõitjad. Dina Ellermann ja Landy`s Akvarel lõpetasid avapäeva kolmandal kohal, Kullo Kender ja Pittegaardens Rosita võitsid rahvusliku klassi.

Avapäeva õhtupoolses osas tegid avastardi rahvusvahelised koolisõitjad, kes CDI3* tasemel võistluse raames võtsid mõõtu Grand Prix programmis. Parimaks hinnati 11 võistleja hulgas Rootsi paari, Mads Handeiowitzi ja Weihenstephaeri sooritus, kelle tulemuseks kogunes 67.600%. Teise ja kolmanda koha vahe oli üsnagi väike, kui 66.780% kogusid Elisabeth Ehnrooth ja Wizard II Soomest ning neile vaid 0.040% jäid alla meie Dina Ellermann ja Landy`s Akvarel. Koolisõitjate vabakava on plaanis laupäeval algusega kell 12.00.

Takistussõitjate avapäeval olid kavas rahvuslikud klassid, milles osalesid ka mitmed eestlased. Parima tulemuse saavutas Kullo Kender, kes hobusega Pittegaardens Rosita võitis avatud 130 cm kõrguse parkuuri. Samas kahefaasilises sõidus oli Kullo auhinnalisel kuuendal kohal hobusega Axel V. Viieaastaste hobuste hinnetele peetud sõidus jõudis Kullo hobusega Joli van de Groenendyck kolmandale kohale.

Juuniorite 120 cm kõrguses parkuuri lõpetasid My Relander ja Backwoodland Rock kaheksa karistuspunktiga. esimeses osas. 130 cm kõrgune sõit peeti lisaks avatud klassile ka U25 vanuseklassis, kus Kullo Kender ja Astrid L ning Meriel Isok ja Diamond 4 Ever lõpetasid mõlemad nelja karistuspunktiga teises osas.

Kullo Kender ja Astrid L; foto Anna Aalto

Merile Isok ja Diamond 4 Ever; foto Anna Aalto

Täna alustavad Helsingis rahvusvahelised takistussõitjad CSI5*-W tasemel turniiriga. Eestlastest on Helsingis starti asumas Tiit Kivisild hobustega Corsica, Sullivan ja Cinnamon, Kertu Klettenberg hobusega Ulrike R ja Gunnar Klettenberg hobusega Lance S. Meie lähinaabritest on stardis veel leedukad Kristupas Petraitis ja Andrius Petrovas, samuti venelased Vladimir Beletsky, Aleksander Belehov ja Olga Chechina ning valgevenelane Maksim Kryna. Maailma tuntumatest leiame stardiprotokollist sellised nimed nagu Christian Ahlmann, Edwina Tops-Alexander, Michael Withaker, Daniel Deusser, Steve Guerdat, Maikel van der Vleuten, Henrik von Eckermann, Jur Vrieling ja teised.

Helsingi tulemused on leitavad aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/956/956zeitplanDEU.htm?style=longines, võistluse kodulehekülg http://www.helsinkihorseshow.fi/