Dina Ellermann ja Landy`s Akvarel lõpetasid Helsingis Küri neljandal positsioonil (LISATUD DINA KOMMENTAAR)

Tänasel ennelõunal võtsid Helsingis koolisõitjad mõõtu vabakavas, kus paraku Dinal ja Landy`s Akvarelil ei õnestunud Grand Prix programmis saavutatud teist kohta korrata ning leppida tuli neljanda kohaga, mis sellele vaatamata positiivne. Võidu võttis jällegi soomlane Henri Ruoste hobusega Roble.

Sarnaselt Grand Prix programmiga saavutasid tänases vabakavas parima skoori soomlane Henri Ruoste ja Roble, kelle tulemuseks fikseeriti 72.350%, kusjuues kõik kohtunikud asetasid selle paari üksmeelselt esimeseks. Kohtunike hulgas ei olnud eriarvamusi ka teise koha tulemuse osas. See läks kirja rootslannale Sophie Fleming Tärnströmile hobusega Schumi ning fikseeriti tasemel 71.425%.

Henri Ruoste ja Roble tähistasid Helsingis teist võitu; foto Susanna-Liis Ole

Dina ja Landy`s Akvarel skoorisid täna 68.875%, mis andis üldises paremusjärjestuses neljanda koha. Kuigi üldpilt oli ilus, tulid sisse mõned vead jalavahetuste seerias, mis tõmbas hindeid alla. Meie paari suutsid ületada veel Stella Hagelstam ja New Hill Julitrea tulemusega 70.225%.

Pressikonverentsil ütles Ruoste, et oli võidu üle üllatunud. Hobusele oli see tema sõnul alles teine vabakava ning antud vabakava oli mõeldud hoopis teisele hobusle. Kolmanda koha saavutanud Stella Hagelstamil oli neljapäeval hoopis ohtlik vahejuhtum, kui ta soojendusalal oma hobuselt kabjaga silma alla löögi sai. Õnnetus lõppes aga õnnelikult ning nende sooritust see ei mõjutanud.

Dina lisas Hobumaailmale, et ise ta tänase sooritusega täielikult rahule ei jäänud, kuigi kõrvaltvaatajatele oli esitus jätnud suhteliselt ilusa mulje: "Tegemist on ikkagi alles selle sisehooaja esimese võistlusega ja mära oli täna kuidagi pinges. Võimalik, et oma mõju avaldas oluliselt suurem publiku hulk – hobused tunnetavad ära, kui õhus on elektrit.". Neljapäevase sooritusega oli meie koolisõidu esinumber rohkem rahul. Dina ja Landy`s on stardis ka homme, kui kavas rohkem showalana käsitletav simultan, kuhu pääses kaheksa tänast paremat paari.

Tulemused leiate aadressilt http://www.longinestiming.com/#!/show-jumping/2016/1254/html/en/longinestiming/index.html