Dina Ellermann ja Landy`s Akvarel MK-etapi viiendad, takistussõidu parimad jälle Karma ja Vanco Z

Eile jätkus Leedus peetav Šiauliai Arena Horse Show, mille laupäevaseks tähtsündmuseks oli koolisõidu MK-etapp, kus Dina Ellermann ja Landy`s Akvarel lõpetasid viiendal kohal, Oliver Karma ja Vanco Z olid jällegi eestlaste parimad neljanda kohaga suure ringi sõidus.

Laupäevast võistluspäeva alustasid koolisõitjad Kesk-Euroopa liiga MK-etapiga, mille punktid jagati välja muusikalises vabakavas. Kaksikvõidu saavutas eeldatav favoriit ukrainlanna Inna Logutenkova vastavalt hobustega Don Gregorius ja Frelaro. Tulemusteks saavutas ukrainlanna 75.575% ning 71.750%. Kolmandana lõpetasid tulemusega 70.925% Elena Sidneva ja Romeo-Star Venemaalt, kui neljas oli tulemusega 70.500% poolatar Zaneta Skowronska hobusega Mystery. Dina ja Landy tulemuseks oli sel korral 68.400%, mis andis viienda auhinnalise koha. Teised meie takistussõitjad jäid paraku tabeli lõpuossa.

Keskpäevases 135cm kõrguses kahefaasilises sõidus, mille võitsid Stasys Jasas ja Mollgards Contina, tegi Eesti parima tulemuse kaheksandana lõpetanud Kullo Kender hobusega Axel V. Noorte hobuste sõidu võitsid Matas Petraitis ja Dorena Z, Tiit Kivisild ja Fred lõpetasid kuuendana, Riina Seder ja Kleopatra seitsmendana, Renek Rosenberg ja Palomo TT üheksandana. Samas sõidus olid auhinnalistel kohtadel ka Heiki Vatsel ja Ilayza ning Helena Palu ja Charly M, kes 11. ja 12. auhinnalise kohaga lõpetasid võistlusala puhaste soorituste rea.

Takistussõitjate põhisõiduks oli õhtune 140cm kõrguste takistustega ümberhüpetele parkuur, kus põhiparkuuri läbis vigadeta kümme paari, kelle hulgas ka Oliver Karma ja Vanco Z. Eesti paar läbis vigadeta ka ümberhüpped ja lõpetas neljanda tulemuse. Võidu jättis Leetu Kostas Gaigalas hobusega Chromas, teine ja kolmas koht kuulusid venelasele Vladimir Beletskyle hobustega Rocketman ja Griffone.

Hommikul ja õhtul olid Šiauliais kavas rahvuslikud takistussõidud. Nii kõrgusel 100cm kui 120cm teuli Eestile auhinnalisi kohti. Susan Kaleta, kui oli madalamal kõrgusel puhta sõiduga 11. hobusega A Garte D´Or ning Annabel Lõuke kuues kõrgusel 120cm hobusega Texas des Forets. 120cm oli auhinnal ka Kaleta, kui saavutas ühe karistuspunktiga hobusega Darwin 10. koha.

Šiauliai tulemused leiate aadressilt http://www.equestrian.lt/