Dina Ellermann ja Landy’s Akvarel võistlesid täna koolisõidu EMil

Euroopa Meistrivõistlused viiel ratsaspordialal said täna korraliku avastardi, kui esimest võistluspäeva täitsid koolisõitjad, nende hulgas ka meie Dina Ellermann Landy's Akvarelil. Hobumaailm on kohal võistluste lõpuni, et anda otse sündmuskohalt uudiseid, kommentaare ning pilte.

Koolisõitjad peavad võistkondlike võitjate selgitamiseks läbima Grand Prix programmi, mis on osalejate rohkuse tõttu (üles on antud 72 paari) tavapäraselt jaotatud kahe päeva peale. GPst pääseb 30 parimat edasi GP Specialisse, kus selgitatakse esimene individuaalne tiitlivõitja. Teisele individuaalsele tiitlile jääb pühapäeval võistlema 15 parimat.

Täna asusid niisiis starti pooled koolisõitjad, nende hulgas ka Dina Ellermann Landy's Akvarelil, kes startisid pärast väikest vahepausi teises grupis. Meie paari tulemuseks jäi 63.800 %, mis oli sportlase sõnul ootatust natuke tagasihoidlikum.

Dina Ellermann ja Landy's Akvarel

Dina lausus Hobumaailmale, et nii tema kui hobune on pikast reisist väsinud ning seetõttu kaotasid nad oma põhilise trumbi ehk särtsakuse. „Olen edaspidi jälle targem – vajame aklimatiseerumiseks pikemat aega. Praegu on väga palavad ilmad ja meie reis oli suhteliselt pikk. Kohe stardi eel oli tunda, et pean Akvaga ühe kiirema sirge sõitma areeni ääres, kuna ta oli ebatavaliselt rahulik. Tavaliselt on tema niiöelda kerge sõgedus pigem kasulik, ta lööb siis särama. Kella peale on tal kombeks üsna „käima minna“, täna ei teinud aga teist nägugi. Seetõttu jäi meie esitus kahjuks kahvatumaks, kui lootsin. Samas olen oma väikse hobuse üle nii uhke, ta ju iga kord ületab ennast, nii vähe on tal alles selliste suurvõistluste kogemusi.“ Sportlane soovis eriliselt tänada kõiki oma poolehoidjaid ja lootis südamest, et ei ole neile siiski pettumust valmistanud.

Päeva parima soorituse tegi mõnevõrra üllatuslikult kuid täiesti teenitult Diederik van Silfhout (NED) Arlandol, kes teenis 75.814 % ning platseerus sellega väga napilt teise üllataja Fiona Bigwoodi (GBR) ja Atterupgaards Orthilia (75.800 %) ette. Kolmanda tulemuse sõitis välja Jessica von Bredow-Werndl (GER) Unee BB-l (75.200 %). Päeva favoriidiks olnud Isabell Werth (GER) alustas Don Johnsonil tugevalt ning oleks ilmselt liikunud võidukursil, kui poleks teinud suurt eksimust ühe tagant jalavahetuste seerias ning kaotanud mitmel korral rütmi piaffees-passaažis. 74.786 % andis neile täna neljanda koha.

Diederik van Silfhout (NED) Arlandol

Fiona Bigwood ja Atterupgaards Orthilia

Jessica von Bredow-Werndl (GER) Unee BB-l

Võitkondlikus arvestuses tegid parima tulemuse siiski sakslased, kes praegu juhivad 149.986 punktiga Hollandi (148.214) ja Suurbritannia (145.743) ees. Sakslaste võidulootused ehk tiitlikaitsmine on reaalne plaan, kuna homme asuvad starti ülitugevad paarid Matthias Alexander Rath ja Totilas ning Kristina Bröring-Sprehe ja Desperados. Hollandlastel on välja pakkuda veel Hans Peter Minderhoudi (Johnson TN) ja Edward Gali (Undercover) sooritused, Suurbritanniat asuvad loomulikult esindama Charlotte Dujardin (Valegro) ja Carl Hester (Nip Tuck).

Isabell Werth ja Don Johnson

Päeva võiks kokku võtta muljega, et tõeliselt ilusaid sooritusi oli siiki vähe. Üllatas seegi, kui palju anti nimekamatele sõitjatele andeks eksimusi, ning loomulikult kerkis paaril korral üles tavapärane küsimus, kas maailma koolisõit soosib ikka veel nö. efektseid jalaloopijaid.

Tänased tulemused ning kõik tulevased stardijärjekorrad: http://results.aachen2015.de/show/7/schedule/