Dina Ellermann saavutas Cavalor Baltic Summer Cupil Grand Prix-s kolmanda koha

Ruilas toimuva rahvusvahelise võistluse raames peeti täna, reedel, CDI-W Grand Prix, mis oli ühtlasi kvalifikatsiooniks homsele MK-etapi muusikalisele vabakavale. Dina Ellermannil õnnestus kodupubliku toel saavutada kolmas koht. Takistussõidu kõrgeima sõidu võitis Kullo Kender hobusel Astrid L.

Terve päeva kimbutasid ratsanikke võistlusel tugevad vihmahood, erandiks ei olnud ka õhtul toimunud koolisõit. Kohati väga tugev vihm ei aidanud heale sooritusele kaasa. Samuti tegi see raskeks kohtunike töö, eesotsas esimest korda Eestis viibiva kõrgelt hinnatud FEI5* kohtuniku Katrina Würstiga Saksamaalt.

Kokku sõitis Grand Prix skeemi 11 võistluspaari Soomest, Valgevenest ja Rootsist, Eestit esindas Dina Ellermann. Pikalt juhtis võistlust teisena startinud Hanna Karasiova (BLR) hobusel Zodiak, kellega saadi kirja 66,020%. Sportlane startis oma teise hobuse Arlekinoga üheksandana ja sõitis välja parema tulemuse, 68,160%. Nii saigi valgevenelanna kirja kaksikvõidu, talle järgnes Ellermann Landy’s Akvareliga, kes sai tulemuseks 65,960%.

Hanna Karasiova hobusel Arlekino. Foto: Külli Tedre

Dina Ellermann jäi oma sooritusega üldjoontes rahule. „Olime Akvaga mõlemad täna veidi pinges. Kodupubliku ees tahtsin teha hea soorituse ja närv oli sees,“ lausus sportlane. Meie paar tegi hästi kahe tagant jalavahetusi, seevastu ühe tagant jalavahetustest tuli sisse viga. „Veast hoolimata suutsin siiski tulla kolmandaks ja selle üle on mul väga hea meel,“ rõõmustas Ellermann.

Kaksikvõidu saavutanud valgevenelanna Karasiova oli võidu üle elevil, aga oma sooritustega päris rahule ei jäänud. „Võidu üle olen loomulikult rõõmus, aga tegelikult suudavad mõlemad hobused palju rohkem. Täna ei olnud neil hea päev. Zodiak oli kuidagi väsinud, sest ka ilm on selline rõhuv. Arlekino seevastu oli äkiline ja ehmatas paar korda,“ kommenteeris võitja. Arlekino on loomult üsna plahvatusohtlik hobune, seetõttu kannab sportlane ka võisteldes kaskat ehk kiivrit. Ruilas on Karasiova esimest korda ja muljed on head. „Mulle meeldib see võistlus, väga hästi korraldatud ja tore on see, et võistluskoht on nii kompaktne ja mugav,“ kiidab ta.

Koolisõidu Väikeses Ringis oli ilm juba kuivem ning starti asus samuti 11 võistluspaari Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest. Kogu võistlusklassi tulemuste vahed olid üpriski väikesed. Parima soorituse esitas Eesti paar Diana Pruks ja Romantika, kes sõitsid välja 65,500%. Üliõnnelik Pruks sõnas, et Romantika oli täna väga pehme ja kuulekas ning kogu esitlus oli lausa suurepärane. Teise koha roseti sai valjaste külge Castellou, kelle ratsanikuks soomlanna Kira Kanerva. Nende tulemuseks jäi 65,237%. Kolmas tulemus,64,790%, läks kirja Grete Hussarile ja Rohan Warriorile.

Diana Pruks ja Romantika. Foto: Külli Tedre

Päev algas aga takistussõiduga ning ka seda segas kohati tugev vihm, mistõttu näiteks enamus U25 võistlusklassi sõitjatest lõpetas sõidu ühegi kuiva kohata. Täna oli siin takistuste kõrguseks 130 cm ja artikkel puhtus-kiirus. Oodatult tegi parima tulemuse eilse sama klassi võitjapaar Matas Petraitis (LTU) ja Daliante M. Kuid nendest ülejärgmisena startinud Sintija Semenkova (LAT) hobusel Irwinds Wing tegi hetkeliidrile üllatusena sama kiire aja ning nii jäid leedu ja läti sportlane selles parkuuris esikohta jagama. Kolmanda koha saavutas Monta Pareiza (LAT) hobusel Kaffe.

Matas ja Sintija auringil. Foto: Külli Tedre

Järgmiseks, noorte hobuste, sõiduks õnneks vihm lakkas. 6-7-aastastele hobustele oli üles pandud 125/130 cm kõrgune parkuur. Siin saatis edu Hanno Ellermanni, kes saavutas nii sõidu võidu kui kolmanda koha vastavalt hobustega Jacoba Stud Fumosa ja Freedom. Teisele kohale tuli Kristine Egle (LAT) hobusel Casquetta. Hanno sõnul tundus rada täna eilsega võrreldes veidi raskem, sest teise faasi saamiseks pidi rohkem vaeva nägema ja sinna väga palju ratsanike ei jõudnud. Hobune toimis aga jällegi hästi.

Hanno Ellermann ja Jacoba Stud Fumosa. Foto: Külli Tedre

Väikese Ringi sõitjaid segas jälle vihm. 120 cm puhtus-kiirus parkuuris saavutasvõidu kiire sõiduga Lukas Civinskas Leedust, hobusel Endis. Teisel kohal oli soomlanna Jessica Aminoff hobusel Eon, kes kaotas esimesele paarile umbes sekundiga. Kolmanda koha saavutas parima eestlasena Siim Sinijärv hobusel Leander. Noore leedu sportlase sõnul oli sõit talle raske. „Mu enda jaoks oli see kõrgus veidi keeruline, aga minu energilisele hobusele ei valmistanud see mingit probleemi,“ sõnas noormees tagasihoidlikult. Sinijärve sõnul oli rada tehtud täna nii, et väga kuskilt lõigata ei saanud, seetõttu oli kiirus väga oluline. „Hobune oli vastupidiselt eilsele värske ja hea sõita,“ tõdes ta.

Lukas Civinskas ja Endis. Foto: Külli Tedre

Takistussõidu kõrgemas sõidus, ehk Keskmises Ringis oli palju põnevust. Kõik ootasid huviga, mida teeb siin eile võidukas olnud Kullo Kender ja eestlane ei petnud publiku ootusi. Kiire ja puhas sooritus Astrid L-ga tagas esikoha. Teine koht jäi sekundi kaugusele ning selle aja suutsid välja sõita kaks sportlast: Kertu Klettenberg D.Ladyl ja Urmas Raag Piccolinal. Nemad jäid jagama teist kohta. Neljas oli jällegi Kender, seekord hobusega Dolanda.

Kullo Kender ja Astrid L. Foto: Külli Tedre

Võistlus jätkub laupäeval kell 9: 00 koolisõidu väikese ringiga. Koolisõidu MK-etapp algab kell 11: 00 ning siis algab ka otseülekanne Postimehes.