Dina Ellermann täitis Poolas Donna Annaga esimese kahest EM-normatiivist

Dina, Donna Anna ja treener Alla. Foto: erakogu

Lõppenud nädalavahetusel võistlesid meie koolisõitjad Dina Ellermann, Helena Kaal ja Kenry Kikkas Poolas Dressage Sopot Autumn Show-l, kus vahest ehk suurima üllatuse tegi Donna Anna, kes reedeses GP programmis Akvareli tulemuse üle sõitis.

Dina võistles reedel GP programmis oma põhihobusel Landy’s Akvarel ja alles tänavu suvel Suure Auhinna tasemeni jõudnud Donna Annaga, kes ratsaniku sõnul areneb silmnähtava kiirusega. „1-tagant jalavahetused õppis ta alles eelmisel nädalal selgeks, ladus neid Poolas kohe mõlemas skeemis rohkem kui vaja. Tal on praegu väga lõbus, las harjutab,“ muigas Dina, kes pälvis Donnaga 11 osaleja seas 5nda koha tulemusega 66,174 %, mis tähendab, et täideti üks kahest vajaminevast EM-normatiivist. Landy’s Akvareliga tuldi kuuendaks tulemusega 65,848 %.

 

Järgnevatel päevadel otsustas Dina Donnaga sõita Specialit ning Akvareliga küri. Speciali jaoks oli Donna Anna veel ratsaniku sõnutsi „roheline“ ning tulemuseks oli 64,021 %. Akva tuli vabakavas skooriga 68,200 % kuue osaleja seas neljandaks.

Lasteklassis osalesid Eestist Kenry Kikkas ja Coad Hill Happy. Paraku oli klassis vaid kaks osalejat, kuid laste tasavägine vorm võimaldas mõlemal võidurõõmu nautida. Nii võitsid Kenry ja Happy pühapäeval ilusa sõiduga oma klassi tulemusega 65,607 %.

Kenry, Happy ja ülejäänud eestlased: Gajana, Birgit, Helena, Dina ning Alla.

Helena Kaal ja Cassander võtsid osa juunioride skeemidest, kus jäid tugevamatele euroopa paaridele tulemustega 65,824 %, 66,121 % ja 67,845 % pisut alla.

Tegemist oli suure rahvusvahelise võistlusega 3-tärni tasemel, kust võttis osa üle 60 paari kümnest riigist. Võistlus peeti suures uues maneežis, kus klassid algasid juba hommikul vara ja lõppesid õhtul hilja. Korraldusliku poolt hindasid eestlased kõrgeks nagu ka konkurentsi. Nagu ka meil Eestis peetakse hetkel paljud sündmused EV100 vaimus, tähistab ka Poola tänavu 100ndat iseseisvumispäeva ning külalisvõistlejad said pidulikust sündmusest osa.

Kõik tulemused leiate: https://zawodykonne.com/zawody/50/tour/59