Dina Ellermann täitis teistkordselt EM-i normi

Dina Ellermann ja Donna Anna Poolas. FOTO: Łukasz Kowalski

Poolas Zakrzówis toimunud CDI3* võistlusel täitis Dina Ellermann oma noore lootuse Donna Annaga teistkordselt EM-i normatiivi.

Poolas võistles kokku 4 sportlast. Ellermann ja Donna Anna ning Tiina Kuusmann ja Romantika võistlesid CDI3* tasemel. Grand Prix skeemis skooris Ellermann 67,587% ja tasuks 3. auhinnaline koht. Selle tulemusega täitis ta EM-i normi teistkordselt. Oma põhihobuse Landy’s Akvareliga on Ellermann samuti vajalikud 2 korda EM-ni normid täitnud.

Dina Ellermann ja Donna Anna traavipikendusel.
FOTO: Łukasz Kowalski

Kuusmanni tulemuseks siin sõidus jäi 50,696%. Skeemi võitis Boaventura Freire hobusel Sai Baba Plus Portugalist, tulemusega 70,522%. Kokku osales sõidus 17 paari 10 riigist.

Pühapäevase vabakava soorituse eest said Ellermann ja Donna Anna hindeks 69,125%, millega platseeruti 5. kohale. Esikoha saavutas ka siin Freire tulemusega 74,550%.

Dina oli oma 11-aastase mära üle väga uhke ja õnnelik. „Seekord oli võistluse tase väga tugev, paljud võistlejad olid tulnud eesmärgiga täita nii EM-i kui ka OM-i normatiive,“ rääkis juba koduteel olev sportlane. „GP-skeem läks meil hästi, aga vabakavas lõikasin näppu, kallid vead tulid sisse. Donna Anna oli tõesti tubli, aga kindlasti on lihvimist veel palju.“ Dina sõnul suureneb neil Donna Annaga usaldus üksteise vastu ühe enam, aga kuna hobune on alles esimest aastat nii suurtel võistlustel osalemas, vajab ta veel sisseelamiseks aega. Samas naudib ta esinemist, kuigi läheb liiga sageli äksi täis. „Donna on suurtel võistlustel veel närviline, seepärast üritan talle alati platsiga tutvumiseks aega anda ja teha hommikuti kerge treeningu ette. Eriti galopis kipub ta veel kiirustama ja ei keskendu minule, nii on raske harjutusi teha. Samas on piaffeed ja traavipikendused need, mis tal hästi välja tulevad.“

Ellermann GP skeemi autasustamisel.
FOTO: Łukasz Kowalski

CDI2*skeemides lõi kaasa Grete Hussar hobusel Scott. Reedeses Prix St Georges skeemis saadi tulemuseks 66,706%, laupäevases Intermediate I skeemis 67,206% ja pühapäevases Intermediate I vabakavas 68,600%.

Samuti võistles Poolas värske poni- ja lasteklassi sisemeister Maria Mägi hobusel Shampagna. Mägi oli teine reedeses CDICh Preliminary Test B skeemis (66,859%) ja laupäevases CDICh Team testis (67,436%) ning viies pühapäevases CDICh Individual testis (63,869%).