Dina Ellermann võistles väärikalt Noorhobuste MM-il

Koolisõitja Dina Ellermann osales möödunud nädalalõpul Saksamaal Verdenis Noorhobuste MM-il hobusega Donna Anna ning võistles samas GP skeemi CDI3* tasemel hobusega Landy's Akvarel. Mõlema hobusega saavutati enda kohta korralik tulemus ning alljärgnevalt võistlusest pisut pikemalt.

Dina ja Donna Anna tegid oma esimese stardi Verdenis neljapäeval, 8. augustil, kui peeti 5aastaste hobuste esimene võistlus. 39 paari seas saavutati 29. koht tulemusega 7,0 punkti. Kõrgeima hinde (8.0) kogus Donna Anna traavi eest. Dina sõnul oli publikut ja sagimist võistlusväljaku ääres tohutult palju ning Donna nägi sellist melu esimest korda elus, mis mõistagi raskendas lõdvestuse saavutamist, kuid kokkuvõttes oli sportlane hobusega väga rahul. Avapäeva parima tulemuse sõitis välja sakslanna Lena Stegemanni juhitud Scara Boa, kelle skooriks kujunes kõrge 9,62 punkti.

Reedel peetud väikses finaalis parandasid Dina ja Donna Anna oma neljapäevast tulemust ning võitsid 12. auhinnalise koha 25 paari seas skooriga 7,26 punkti. Väikse finaali võitis tuntud Taani koolisõitja Andreas Helgstrand hobusel Floricello, kellel oli avapäeval suuri probleeme lõdvestumise ja keskendumisega ning ootamatult madal skoor 7,68 punkti (19. koht) neid otse suurde finaali ei saatnud. Kuna aga lohutusfinaali 3 paremat pääsesid siiski edasi suurde finaali, oli võit neile hädavajalik.

Laupäeval võistles Dina hobusel Landy's Akvarel CDI3* taseme võistlusel GP programmi, kus tuli 28 paari seas 19ndale kohale tulemusega 65,043 %. Konkurendid olid mõistagi maailma tipptasemel, skeemi võitis Nadine Capellmann hobusel Girasol tulemusega 72.936%.

Paljudele hobustele sai MM-il saatuslikuks halb ilm ja üldine ärev õhkkond

5aastaste hobuste finaalis, mis toimus laupäeval, oli ilm väga tuuline ning esikolmik kujunes mõnevõrra üllatuslikuks. Mitmed hobused ehmusid soorituse ajal ning sellised ebaõnnestumised said saatuslikuks ka arvatatavatele favoriitidele. Tohutu edumaaga võttis 5aastaste Maailmameistri tiili Lena Stegemanni (GER) punane hannoveri mära Scara Boa (Scolari x Wolkenstein II), kes pälvis hindeks 9,60 punkti.

Portaalis eurodressage.com kirjutab peatoimetaja Astrid Appels, et Scara Boa tegi turvalise ja veatu soorituse, kuid talle antud ülikõrged hinded tekitasid mõningaid küsimusi. Hobuse traav ei ole efektne ning tagajalgade töö jätab kõvasti soovida, samas ta on siiski väga heas tasakaalus ja tundub igati turvaline sõita ning see meeldis kohtunikele väga. Kohtunik Ghislain Fouarge kommenteeris Scara Boa võitu, mida ei ratsanik ega tema tiim sugugi ei oodanud, järgnevalt: "Ta ei ole just kõige vaatemängulisem hobune, kuid ta on väga hästi käsitsetav ning allub laitmatult. See on spordile oluline, et võita võivad ka sellised hobused, mitte ainult efektsed liikujad."

Lena Stegemann &Scara Boa.Foto: Karl-Heinz Frieler/FEI

Teiseks platseerus samuti üllatuslikult Andreas Helgstrandi juhitud ülitundlik oldenburgi täkk Floricello (Florencio x Dormello), kes pälvis finaalis hindeks 8,72 punkti. Kohtunike sõnul on tegu silmapaistva hobusega, kel on väga ekspressiivne ja aktiivne traav ning hea seljatöö, kuid ratsaniku jaoks ei ole tegemist kõige lihtsama partneriga.

Kolmas koht läks Emmelie Scholtensi (NED) juhitud KWPN täkule Dorado (Vivaldi x Havidoff), kes polnud ratsaniku sõnul tema esimene lootus. Scholtens panustas ise finaalis seitsmendaks jõudnud Desperadole, kes samuti läks võistluse ajal liigselt pingesse ning kaotas olulise osa koostöövõimest.

Loe lähemalt silmapaistvamatest 5aastaste hobustest Verdenis:

http://www.eurodressage.com/equestrian/2013/08/10/sweet-and-safe-scara-boa-takes-5-year-old-world-champions-title

6aastaste finaal oli täielikult sakslaste päralt pärast seda, kui üks suurimaid favoriite, hollandi soojavereline täkk Charmeur ja tema ratsanik Emmelie Scholtens võistlemise katkestasid. Avapäeval liikus paar suure skoori suunas, kuid, nagu paljudele teistelegi, sai neilegi saatuslikuks ärev õhkkond, mille tulemusena Charmeur tõusis küünlasse ning hakkas tõsiselt ratsanikule vastu. Intervjuus Hollandi ratsaportaaliga sõnas hobuse omanik Nico Witte, et pärast tõsist paaritushooaega ning ettevalmistusi MM-iks tundus võistlus hobusele ilmselt liiga suur pingutus ning nad ei soovi riski võtta, vaid uurivad probleemi lähemalt kodus.

Eva Möller ja Sa Coeur. Foto: Karl-Heinz Frieler/FEI

Maailmameistri tiitli pälvis mullune 5aastaste võitja, Eva Mölleri ratsastatav oldenburgi ruun Sa Coeur (Sir Donnerhall I x Don Davidoff), kelle skooriks kujunes 9,04 punkti. Hobuse aretajaks on Gestut Lewitz ning tema omanik oli veel mullu Hof Kasselmann, kuid möödunud aastal müüdi Sa Coeur 2,3 miljoni euro eest venelanna Elena Knyaginichevale. Suur pinge lasus 4 lapse ema Eva Mölleri õlul, kes töötab juba viimased 15 aastat Kasselmanni tallides, treenides tipp-tasemel noori koolisõiduhobuseid. Usaldus ratsaniku vastu tasus aga ära ning Sa Coeur, kes avapäeval teise kohaga pidi leppima, pälvis kokkuvõttes veel ühe MM-tiitli.

Hõbemedali võitsid Helen Langehanenberg ja westfaali mära Damons Delorange (Damon Hill x Rubin Royal) tulemusega 8,92 punkti. Pronksi omanik oli siingi pisut üllatav, selle saavutasid skooriga 8,80 punkti Heiner Schiergen ja Discovery (Dimaggio x Classiker), kes pääsesid suurde finaali tänu teisele kohale lohutusfinaalis.

Verdeni tulemused leiate aadressilt: http://reitturniere-live.de/2013/verden/index_en.html