Dina ja Akvarel osalesid mainekal Rootsi horseshowâ’l

Käesolevast aastast Sweden International Horse Show’ks ümber nimetatud ning uude ülivõimsasse Friends areeni kolinud mainekal ja pikkade traditsioonidega Stockholm horseshow’l, mille peaaladeks on koolisõidu ja neljarakendite MK-etapp, osales ka meie koolisõitja Dina Ellermann.

Maailma tippkonkurentsis üles astunud Dina ja Landy’s Akvarel pälvisid täna GP testi tulemuseks 65,040 %, mis kahjuks andis neile viimase, 17nda koha. Dina tõdes, et kuna sellise kaliibriga võistlusel on veel vähe käidud, vedasid teda ilmselt alt tema enda närvid. Grand Prix võitis Hans Peter Minderhoud (NED) Glock’s Flirtil tulemusega 73,940 % mulluse võitja Tinne Vilhelmson Silfveni ja Don Auriello ees (72,980 %). Kodupubliku rõõmuks läks ka kolmas koht Rootsi Jeanna Högbergile, kes võistles hobusel Darcia VH (72,600 %).

„Soojendus oli väga hea, kuid sõidus ei olnud enam seda särtsu. Sisse tuli mitmeid eksimusi. Keegi peab viimaseks ka ju jääma, sport on kord selline. Minu jaoks on oluline teada, et olin tahapoole platseerunutest ainuke, kes ei teinud puhast sõitu, sealt need madalad punktid tulidki. Kuid see tähendab, et veatu sõidu korral oleksin jõudnud palju kõrgemale. Palju halvem oleks, kui minu parim sooritus oleks väärt 65%. Olen hobusega rahul, see areen on siin nii võimas, et seda ei suudagi sõnadega kirjeldada. Pean iseendaga rohkem tööd tegema ja kindlasti käima sagedamini nii suurtel võistlustel. Kui vähegi õnnestub nimekirja pääseda, tahaksin siin kindlasti ka järgmisel aastal osaleda. See on võrratult korraldatud show. Ja me täname kõiki, kes meiele kaasa elasid!“ kommenteeris tänast võistlust Dina ise.

B 5* kohtunik Gustaf Svalling kirjutas vaatamata mitmete eksimustega sõidule hinnetelehele: „You did well“ ning „Best I’ve seen from Estonia.“

Homme on kavas muusikaline vabakava, kuhu kahjuks meie võistluspaar ei pääsenud. Lisaks koolisõidu omale selgub homme ka neljarakendite Maailmakarika etapi võitja.

Sweden International Horse Show tulemused: http://online.equipe.com/sv/competitions/11568

Võistluse koduleht: http://www.swedenhorseshow.se