Dohas said lõpplahenduse LGCT ja GCT, parimad Smolders ja Hamburg Diamonds

Dohas asuvas suurejoonelises Al Shaqab ratsakeskuses jõudsid lõpule aprilli alguses alanud Longines Global Champions Touri (LGCT) ja Global Champions League (GCL) hooajad. LGCT üldarvestuse võitja sai kindlaks juba eelviimase etapiga ja selleks oli Harrie Smolders. GCL sarja võidu kindlustas Dohas Hamburg Diamonds. LGCT Grand Prix võit läks kohalikule sportlasele Bassem Hassan Mohammed’ile (Gunder) ning GCL viimase etapi võitis Valkenswaard United.

 


400 000€ auhinnafondiga Grand Prix’s astus üles põhisõidule eelnenud kvalifikatsiooni 24 parimat, kellest üheksal õnnestus läbida parkuur vigadeta. Kodupubliku rõõmuks osutus ümberhüpetel kiireimaks Bassem Hassan Mohammed hobusel Gunder, saades kirja aja 35.31 sekundit, millega ta edestas teist kohta tervelt 2 sekundiga. Teisena lõpetas Janika Sprunger hobusega Bacardi VDL ning kolmas oli valitsev Euroopa meister Peder Fredricson hobusel H&M Christian K. Lisaks esikolmikule tegi puhta sõidu ka Maikel Van der Vleuten VDL Groep Verdi Tn’il. Viimased on näidanud head minekut,  võites Verona MK-etapi ning Dohas neljapäevase põhisõidu kõrgusel 150/155cm.
Üldarvestuses oli võitja selge juba Rooma etapiga, kui esikoha kindlustas endale Harrie Smolders 278 punktiga.

 

  Doha LGCT Grand Prix võitnud Bassem Hassan Mohammed hobusel Gunder; foto Stefano Grasso

 

Huvitavate faktidena tooksime välja järgmist: Smolders puudus terve hooaja vältel vaid ühelt etapilt (Mexico City), võites hooaja peale kokku auhinnaraha ei rohkem ega vähem kui 805 000€ (sellest 294 500€ on üldarvestuse võidu eest). Kaheksal korral oli hollandlane esiviisikus, millest pooled korrad ka poodiumil. Sportlane, kes võib hooaja igal juhul lugeda kordaläinuks (võideti ju ka EM hõbemedal), toonitas pressikonverentsil tema taga seisva tiimi olulisust: „See võit näitab, et tänapäeval ei ole oluline ainult ratsutamine, vaid sa vajad palju enamat – tervet tiimi enda ümber, piisavalt hobuseid, head planeerimist ja ratsutamist, et asi toimiks. 15 erinevat võistlust erinevates tingimustes – seda ei saa teha üksi, seega see võit on kordaminek tervele tiimile. Võit on mulle väga eriline – selle kordamine ei saa olema lihtne.“ Üldarvestuse teiseks tõusis Maikel Van der Vleuten 263 punktiga ning vaid 3 punkti kaugusele jäi Lorenzo de Luca.

 


GCL sarjas oli üldarvetus aga lahti viimase hetkeni. Siin kindlustas teise osavõistluse topeltnulliga kauaoodatud võidu Hamburg Diamonds (Harrie Smolders, Eric Lamaze, John Whitaker, Audrey Coulter, Jos Verlooy, Piergiorgio Bucci), kellel käis tihe heitlus eelmise hooaja võitja Valkenswaard United’iga (Bertram Allen, Alberto Zorzi, Janika Sprunger, Marcus Ehning, Sanne Thijssen). Kolmandaks platseerus Mexico Amigos (Christian Ahlmann, Henrick von Eckermann, Evelina Tovek, Geir Gulliksen, José Maria Larocca).

 


Doha etapil oli parim Valkenswaard United (Allen ja Zorzi), lõpetades 0 karistuspunktiga. Teise koha sai Mexico Amigos (Ahlmann, von Eckermann, Tovek) 4 karistuspunktiga ning kolmanda London Knights (Ben Maher ja Eduardo Menezes) 6 karistuspunktiga.
LGCT ja GCL hooajad ongi selleks aastaks lõppenud – uus hooaeg saab alguse järgmise aasta kevadel.

 


Doha tulemused: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2017/1420/html/en/longinestiming/index.html


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23