Dramaatilise rakendi MK-etapi Leipzigis võitis Koos de Ronde, finalistid selgunud

Leipzigis möödunud pühapäeval peetud neljarakendite viimane MK-etapp enne finaali kujunes dramaatiliseks, kui finaalist jäi välja ungarlane Jozsef Dobrovitz ning etapivõidule teel olnud hollandlane Ijsbrand Chardon keeras oma vankri võitjate vooru eelviimasel takistusel ümber. Võidu pälvis Leipzigis Madalmaade kutsar Koos de Ronde.

Leipzigi etapil oli vast suurima surve all pikki aastaid finaalides osalenud ungarlane Jozsef Dobrovitz, kellel oli tänavuseks Bordeaux`sse pääsuks vaja jõuda vähemalt esikolmikusse. Ungarlane startis eelviimaselt positsioonilt olles reedel saavutanud eelsõidus Boyd Exelli järel teise koha. Dobrovitzi stardi hetkeks oli kaksikjuhtimine hollandlaste käes, kui parimat positsiooni hoidis Ijsbrand Chardon, talle järgnes väikese vahega Koos de Ronde. Ungarlane liikus puhtalt, kuid pealt vaadates pisut aeglaselt. Finišisse jõudes selgus, et pealtvaatajate tunne oli õige. Lisaks ajas Dobrovitz maha eelviimase koonuse, teenides sellega viis lisasekundit ning lõpetas hetkel, mil startida jäi veel Boyd Exellil, alles neljandana. Finaalilootused olid sellega kustunud.

Exell, kes Leipzigis MK-punktidele ei pretendeerinud osaledes wild-card`ga, seevastu liikus vägagi kiires tempos, kuid eksis kolmel takistusel ja pääses napi eduga viimasena võitjate vooru. Seal esimesena ehk kolmandalt positsioonilt startinuna tegi ta puhta soorituse, kuid kokkuvõttes jäi ikkagi aeglasemaks järgmisena startinud konkurent Koos de Rondest. Viimasena startinud Ijsbrand Chardon liikus ülitempokalt ja viimastele takistustele lähenedes oli kindlal võidukursil, kuid siis juhtus eelviimasele takistusele lähenemisel midagi täiesti ootamatut. Nimetatud takistusele lähenemisel liikusid pea kõik kutsarid teekonna lühendamiseks läbi teise krossitakistuse ala, kuid kõrges tempos sõitnud Chardon eksis ettearvamatult ning sõitis vankriga vastu üht krossitakistuse elementi, mille tulemusena läks vanker ümber, pudenesid nii tema kui tema tütrest ja pojast koosnenud groomide tiim. Õnneks ei saanud viga ei inimesed ega hobused, kuid tuntud hollandlane langes selle tulemusena võitjate voorus välja ning pidi leppima kolmanda kohaga.

Pühapäeval selgusid kuus kutsarit, kes selgitavad veebruaris Prantsusmaal Bordeaux`s tänavuse MK võitja. Tiitli pärast asuvad Prantsusmaal võistlustulle Boyd Exell Austraaliast, Koos de Ronde ja Ijsbrand Chardon Hollandist, Fredrik Persson Rootsist ning sakslased Christoph Sandmann ja Georg von Stein. Viimane kogus Dobrovitziga võrdse arvu punkte, kuid tal oli etappidelt üks kõrgem koht, kui ungarlasel, mis andis eelise.

Leipzigi võistluse tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/973/973zeitplanDEU.htm?style=longines