Drive-In võistlus Ecu Tallides

Jaanuari viimasel nädalavahetusel toimus Ecu Tallides Eesti esimene teadaolev Drive-In tüüpi võistlus. Neljas erinevas klassis anti päeva jooksul kokku umbes 30 starti, osalenud sportlased kuulusid põhiliselt Nõo ratsaklubisse.

Osaleda sai neljas klassis: 70cm, 90cm, 100cm ja lisaks latiharjutustega juhtimisparkuur kõige pisema kogemustepagasiga ratsanikele. Päeva jooksul anti kokku 30 starti ja 16 võistluspaari sai kirja vigadeta tulemuse.

70cm kõrguses parkuuris oli võidukas Hanna Laas hobusel Elo, 90cm ja 100cm võidud kuulusid Liina Kasele hobusel Artik ning juhtimisparkuuris sai parima tulemuse Ariel Hiir Caballos Leonardoga. Rada oli suurepärane, sest maneežis on nüüd sarnaselt Ruila maneežiga liiv segatud geotekstiiliga, mis annab hobustele palju paremat toetust.

Ecu tallide eesmärgiks on tuua Tartumaale oskuslikku ratsaõpetust ning innustada noori tegelema hobuste ja ratsaspordiga. Selleks, et mitte väga suurte kogemustega ratsanikud või hobused saaksid tasahilju võistlemist alustada, ega poleks oma elu esimestel võistlustel rambipalavikust ja hirmust kanged, soovib Ecu tall hakata sarnaseid võistlusi korraldama igakuiselt. Nii saavad ratsanikud end ja oma hobuseid suviseks võistlushooajaks ette valmistada.

Veebruaris on lisaks takistussõidule plaanis ka koolisõidu drive-in, mille raames on rohelise kaardi taotlejatel võimalik sooritada praktiline eksam läbides skeemi ABC 1-1.

Drive-in või ka pay-and-jump nime all tuntud võistluste formaat on põhjamaades ja ka mujal Euroopas levinud viis võistluskogemuste omandamiseks. See on suurepärane võimalus nii ratsanikele kui hobustele katsetada parkuuri võõras kohas võõraste takistustega. Nagu võistlustel ikka, hoolitseb korraldusmeeskond kõige eest, mis puudutab võistlustingimusi, võistlejad saavad keskenduda parkuurile. Samas ei ole pinge nii suur kui „päris“ võistlustel. Kuna rõhk on õppimisel, siis lubatakse ka rajal diskvalifitseeritud võistluspaaridel parkuur lõpuni sõita või väljaspool arvestust koheselt teha uus start.

Osalejatelt ei nõuta võistlusriietust, küll aga määrustikukohase turvavarustuse kasutamist. Stardimaks on igas klassis 5€, osalemiseks on vajalik kuulumine mõnda ratsaklubisse, kuid litsentse ei nõuta. Iga võistluspaar saab kirja tulemuse ning avaldatakse ka paremusjärjestus, kuid auhindu ei anta.

Järgmiste võistluste kohta tuleb õige pea info võistluskalendris ja Ecu tallide facebooki lehel: http://www.facebook.com/pages/ECU-tallid/100973126647094