Dujardin ja Valegro rõõmustasid kodupublikut järjekordse võiduga

Olümpiavõitjad Charlotte Dujardin ja Valegro tõestasid kodupubliku ees oma paremust, võites eile London Olympia Horse Show raames toimunud Lääne-Euroopa MK liiga viienda etapi skooriga 87.950 %.

Esmaspäeval alanud London International Horse Show tähistab tänavu oma 40ndat juubelit. Maineka ürituse, mille piletid müüdi välja juba kaks kuud enne toimumist, raames peetakse tänavu mitte ainult koolisõidu ja takistussõidu, vaid ka neljarakendite Maailmakarika etapid. Kui kahel viimasel tuleb alles oma järjekorda oodata, siis Olympia nimelises messikeskuses toimuval show'l said pealtvaatajad maiuspala osaliseks juba avapäeval, kui koolisõitjad sooritasid GP testi, millele järgnes eile kür.

Dujardini ja Valegro üleolekus polnud kahtlust. Teisena lõpetanud Isabell Werth ja Don Johnson FRH said skooriks 80,075%. Need kaks paari olid ka ainsad, kes suutsid ületada 80% künnise. Carl Hester ja Uthopia, kes veidi põrusid GP-s, platseerudes seal kuuendaks, näitasid vabakavas head minekut ning skoorisid 79,900 %, mis jättis nad napi kaotusega Werthile ja Don Johnsonile kolmandaks. Hesterile oli Londoni Horse Show vägagi emotsionaalne, kuna see oli tema viimane võistlus Uthopiaga. "Meil oli stressivaba ja nauditav sõit, kuid selle lõppedes ma sain aru, kui palju Uthopia tegelikult on saavutanud ja Briti koolisõidule andnud. Hobuse müümise plaan on olnud algusest peale ja ma olen õnnelik, et ta oli minuga niigi kaua. Kuid nüüd on kõik, Uthopia müüakse maha uue aasta alguses," kinnitas sportlane, lisades, et Suurbritannia ratsasport on leidnud ja leidmas veelgi uusi rahastamisvõimalusi ning uute hobustega probleeme tegelikult ei ole.

Olympia hall on tuntud selle poolest, et publik istub koolisõiduplatsile väga lähedal. "On peaaegu, et kuulda nende hingamist," kommenteeris Dujardin omapärast erinevust Olümpiamängudega, kus oli küll publikut mitmekordselt enam, kuid see-eest palju kaugemal. Valegro ehmus millegi peale areeni sisenemisel ning see rikkus ratsaniku sõnul pool testi. Ehkki GP võiduga päev varem produtseeriti paari poolt järjekordne maailmarekord 84,447%, jäi küris Edward Gali ja Totilase 92,3% ületamata. Dujardin ei osanud täpselt öelda, mis on nende edasised plaanid, kuid käis välja kahtluse hobuse võimaliku müügi osas. "Me loodame siiski osta osa Valegrost, et saaksin temaga koostööd jätkata."

Teise koha omanik Isabell Werth nimetas Londonis tehtud sooritusi varajaseks jõulukingiks ning ütles, et Don Johnson on viimase poole aastaga tohutult arenenud. "Peame päris kõvasti vaeva nägema, et britte uuesti võita, kuid kaks korda noore hobusega nii suures konkurentsis teiseks tulla oli mulle meeldiv üllatus," lausus Werth, kes napsas teise koha ka GP-s, kus kolmas koht läks Hesteri asemel hoopiski Edward Galile Clock's Undercover'il.

London Olympia Horse Show koduleht ning tulemused on leitavad www.olympiahorseshow.com

Lääne-Euroopa liigas on jäänud nüüd veel kolm etappi, millest järgmine toimub 18. jaanuaril Amsterdamis. Igast riigist pääseb suurde finaali maksimaalselt kolm sportlast. Lääne liiga edetabel pärast viiendat osavõistlust on alljärgnev:

1. Valentina Truppa ITA – 52

2. Kristin Sprehe GER – 51

3. Tinne Wilhelmsson Silfven SWE – 46

4. Marcela Krinke Susmelj SUI – 44

5. Edward Gal NED – 42

6. Minne Telde SWE – 37

7. Sidsel Johansen DEN – 34

8. Patrik Kittel SWE – 30

8. Anna Kasprzak DEN – 30

10. Pia Fortmuller CAN – 28

11. Helen Langehanenberg GER – 26

12. Marlies van Baalen NED – 24

13. Lyndal Oatley AUS – 23

14. Imke Schellekens-Bartels NED – 22

14. Anabel Balkenhol GER – 22

14. Karin Kosak AUT – 22

17. Stefan Peter AUT – 20

17. Charlotte Dujardin GBR – 20

19. Joachim Thomson DEN – 18

19. Lillann Jebsen NOR – 18

19. Jessica Michel FRA – 18