Dujardin ja Valegro sõitsid Londonis välja uue GP maailmarekordi

Eile alanud London International Horse Show, mis on laialt tuntud ka kui Olympia Horse Show, rõõmustas kohale tulnud publikut juba avapäeval uue GP maailmarekordiga – 87.46%, mille sõitsid välja Charlotte Dujardin ja Valegro, purustades nii iseenda poolt Lyoni Mk finaalis püstitatud viimase rekordi 87,129 %.

Olympia Horse Show suurimateks staarideks on aastaid olnud Charlotte ja Valegro, kes mullu purustasid sama võistluse raames varem Edward Gali nimel püsinud vabakava maailmarekordi. Seekordki on ootused küri osas kõrged, kuna maailma esipaar sõitis eile napilt üle enda nimele kuulunud GP maailmarekordi. Uueks rekordiks on 87.46%, mis andis paarile vankumatu kindlusega esikoha. Teisena, enam kui 7 protsendipunkti tagapool, lõpetasid GP Edward Gal ja Glock’s Undercover N.O.P. (80.120%), kolmas koht kuulus samuti Hollandi paarile, kelleks oli Danielle Heijkoop ja viimaks vigastusest taastunud Siro N.O.P. (77.100%).

Dujardinile ja Valegrole oli Olympia võistlus esimene pärast augustis toimunud WEGi, kus nad teatavasti tulid kahekordseks maailmameistriks. „Me ei sea endale eesmärgiks maailmarekordi purustamist, see lihtsalt juhtub, kuna me anname endast parima ning rekord on seejuures boonuseks,“ kommenteeris Dujardin, kes alati ootab Olympia show’l võistlemist. „See on suurepärane lõpp hooajale ning Blueberry ei väsi kunagi publiku ootusi täitmast.“

Gal tunnistas, et pärast maailma esinumbrit areenile tulla ei ole ideaalne. „Undercover läks aplausist väga pingesse ning ma pidin teda testi alguses kõvasti tagasi hoidma. Kuid mul on hea meel, et ta suutis ühe-tagant jalavahetused endale taas meelde tuletada, sest eile tundus, et ta on need täiesti unustanud!“

Täna õhtul esitavad 15 parimat võistluspaari oma vabakava, mis on ühtlasi MK Lääne-Euroopa liiga viiendaks etapiks kümnest.

Esimene rahvusvaheline ratsavõistlus peeti Olympia näitustehallis juba aastal 1907. London International Horse Show sai kaasaegsel kujul alguse 1971. aastal. Tänavu oodatakse Euroopa ühele vanimale ja presitiižseimale ratsavõistlusele, mille peasündmusteks on koolisõidu, takistussõidu ja neljarakendite MK etapid, taas üle 90 000 pealtvaataja. Olympia Horse Show on ka üks väheseid ratsavõistlusi, mida kantakse Eurospordist otse üle, kavas on need ülekanded praegu neljapäeval ja reedel.

Show koduleht: http://www.olympiahorseshow.com/

Tulemused: http://eventcontent.hippoonline.de/978/978zeitplanENG.htm