Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Trooja võitsid Kirkkonummi Grand Prix

Täna lõppes Helsingi lähistel Kirkkonummis neljal päeval peetud Soome rahvuslik takistussõiduvõistlus, mille 145 cm kõrguse kahevoorulise Grand Prix võitsid Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Trooja.

Kirkkonummi Grand Prix starti asus 12 võistluspaari, kellest tervelt seitse Eestist. 145 cm kõrguse võistlusala esimese vooru läbisid vigadeta neli paari, kellest kiireima aja sõitsid välja Sõnajalg ning Trooja, tagades nii endale teises voorus parima stardipositsiooni. Andres Udeküll ja Henrietta ületasid 0.01 sekundiga normiaega ning tulemuseks oli seega üks karistuspunkt. Teise vooru, mis oli esimesest lühem, pääses vastavalt juhendile kümme paari ning seal oli oluliseks juba ka aeg, sest võrdsete karistuspunktide korral arvestati just teise vooru ajalist tulemust. Seekord oli nulle viis, kellest kiireima aja sõitsid välja Ebbe-Liisa ja Trooja, mis tagas neile Grand Prix võidu. Vigadeta sõitsid eestlastest veel Oliver Karma ja Vanco Z ning Heiki Vatsel ja Fee, esimeses voorus mahaajamisi vältinud Udeküll ja Henrietta võtsid teises voorus maha ühe takistuse. Grand Prix lõpetasid teisena Marina Ehrnrooth ja Valdina, kolmandana Susanna Rautanen ja Zia Haida. Auhinnalisi kohti antigi välja kolm, kõik auhinnasaajad läbisid mõlemad voorud vigadeta.

Pühapäeval eestlased rohkem võite Kirkkonummist ei saanud, küll mitmeid häid auhinnalisi kohti. 135 cm kõrguses ümberhüpetega parkuuris lõpetasid auhinnalisel viiendal kohal Kullo Kender ja Pittegaardens Rosita, Heiki Vatsel ja Cindy saavutasid teise koha nii kõrgusel 125 cm kui ka 115 cm. Viimases olid kolmandal kohal Madis Morna ja Carey, viiendal Oliver Karma ja Jeunesse, üheksandal Urmas Raag ja Ibell.