Ebbe-Liisa Sõnajalg võitis Sundayga Baltic Riders Touri esimese põhisõidu

Täna sai Ruila Kevadtuuri teise nädalavahetuse raames avalöögi tänavune Baltic Riders Tour, kus esimesed stardid tegid juuniorid,noored ratsanikud ja avatud klassi sportlased. Noored hobused alustavad homme, reedel.

Päeva põhisõidu takistuste kõrguseks oli 135 cm ja kaheosalise parkuuri teise osa suutsid kiireimini ja puhtalt läbida Ebbe-Liisa Sõnajalg (Parkuur), kellele see oli muide päeva ainukeseks stardiks, ja Sunday. Teisena lõpetasid mullune Baltic Riders Touri üldvõitja pikalt võistlust juhtinud Urmas Raag (GKG) hobusel Axel, kolmandana Gunnar Klettenberg (GKG) ja Bingo.

Hommikul esimesena peetud juuniorite võistluse esikolmiku moodustasid Eleri Kiveste (Vändra) ja Copherfild, Berit Põldoja (Mondes) ja Printsess Blacky ning Catlin Resto (Tartumaa) ja London. Noorte ratsanike 125 cm sõidus suutsid ainukesena kaks faasi puhtalt läbida ning sellega võidu võtta Tjorven Siiboja (Tartumaa) ja Picasso. Võitjatele järgnesid leedukas Matas Petraitis ja Bolero ning möödunud nädalavahetuse kolme võiduga lõpetanud lätlanna Kristine Egle hobusel Rols.

Esimesel võistluspäeval oli lisaks Riders Touri sõitudele kavas avatud klassi 125 cm, mille võitis tuntud lätlane Girts Bricis hobusel Chandra H. Teisel kohal lõpetasid leedukas Stasys Jasas ja Grenoblis, kolmandana parima eestlasena selles sõidus Paul-Richard Argus (Tondi) ja Stacandra.