Eckermann parim The Dutch Masters’i Rolex Grand Prix’s

Henrik von Eckermann & Tovek’s Mary Lou. Foto: The Dutch Masters FB

Möödunud nädalavahetusel leidis Hollandis The Dutch Masters’i raames aset selle aasta esimene Rolex Grand Slam’i etapp. Õnn saatis viimasel ajal head vormi näidanud rootslast Henrik von Eckermann’i, kes Tovek’s Mary Lou abiga on uus Rolex Grand Slam’i tiitli kandidaat.

900 000€ auhinnafondiga Rolex Grand Prix’s oli Louis Konickx ehitatud 13 takistusega rada tõsine test. 40 starti tulnud ratsanikust lõpetas põhiparkuuri puhtalt vaid viis, jättes ümberhüpete ukse taha kaks kohalikku staari, kes said kirja ühe karistuspunkti ületatud normiaja eest. Enim probleeme tekitasid rajal kolmene süsteem, kümnendaks tõkkeks olnud lattaed ja raja lõpus olnud kahene süsteem, mille esimene tõke oli kerge plank. Alles 27. startijana võistlusplatsile tulnud Daniel Deusser ja Scuderia 1918 Tobago Z suutsid teha puhta sõidu, kellele järgnesid kohe vigadeta sooritusega Steve Guerdat ja Albführen’s Bianca. Loetud ratsanikud hiljem lisandusid veel kolm sportlast, kelleks olid Henrik von Eckermann (Tovek’s Mary Lou), Niels Bruynseels (Gancia de Muze) ja Peder Fredricson (H&M Christian K).

Ümberhüppeid alustanud Deusser ja Scuderia 1918 Tobago Z pidid leppima nelja karistuspunktiga, kui väike ebakõla pöördes nende rütmi sassi lõi. Steve Guerdat Albführen’s Biancaga näitasid kiiret sõitu ning asusid puhta sõiduga liidriteks. Henrik von Eckermann, kelle Tovek’s Mary Lou on teadatuntult kiire näitas lühikesi pööreid ja uskumatut minekut, mis viis neid liidiripostisioonile. Kui Niels Bruynseels’il (Gancia de Muze) ja Peder Fredricsonil (H&M Christian K) ei õnnestunud puhast sõitu teha, oli selge, et rootslane on sõidu võitnud. Teine koht läks Steve Guerdat’le ja kolmas Peder Fredricsonile. Daniel Deusser platseerus neljandaks ning Niels Bruynseels viiendaks.

Foto: Digishots

Võitja sõnas pressikonverentsil, et ümberhüpetel oli tal “kõik või mitte midagi” taktika. “Mind aitas väga, et nägin Deusseri sõitu, mis tegelikult ei olnud üldse aeglane, aga ta lõpetas 44. sekundiga. Kui Guerdat lõpetas ajaga 41 sekundit, siis sain aru, et pean korralikult hoogu andma, aga samas ei tohi midagi lolli teha,” sõnas võiduga väga rahulolev Eckermann.

Rootslasel on nüüd võimalus saada 250 000€ suurune boonus, kui tal õnnestub võita järgmine Rolex Grand Slam’i etapp, milleks on juulis Aachenis toimuv Rolex Grand Prix.

Kõik Hollandi etapi tulemused leiate siit.