Ecu kolmevõistluse põhiklassi võitis Sigrid Lain hobusel Insar

CCN90 klassi võitjad – Sigrid Lain ja Insar. Foto: Elin Jalakas

Suvine nädalavahetus tõi Lõuna-Eestisse Ecu tallidesse taaskord kokku kolmevõistluspere, kus omavahel võeti mõõtu klassides CCN70 ja CCN90.

Laupäevasel päeval toimusid kolmevõistluse kaks esimest ala – koolisõit ja takistussõit. CCN70 klassis, kus osales kokku 24 paari, asus koolisõiduga liidripositsioonile Vaike Reinmaa (Massu RK) hobusel Orfix, saades 74,76%. Paari liidrikoht säilis ka peale puhtalt läbitud takistussõitu (25,2 kp). End koolisõidus teiseks sõitnud Lisette Jonuks (Nõo RK) ja Cadmium (73,93%) kogusid takistussõidus rajalt neli karistuspunkti ning langesid sellega enne viimast ala neljandaks (30,1 kp). Koolisõidu kolmas võistluspaar, Kätlian Kilvits (Nõo RK) ja Kadee (73,10%) eksisid samuti takistussõidus ühel takistusel, mis asetas nad peale kahte ala kuuendale kohale (30,9 kp). Laupäeva õhtuks kuulus teine ja kolmas koht aga harrastajatele: Aive Mihkelsonile (Tondi RSK) hobusel Acamar (29,6 kp) ning Eleriin Kursile (Liivimaa RK) ja Rebellale (30,0 kp).

Pühapäevases CCN70 klassi krossis sai üsna pea selgeks, et klassi ongi võitnud tugevalt alustanud Vaike ja Orfix, lõpptulemusega 29,2 kp. Teisele kohale platseerus Lisette Jonuks hobusel Cadmium (30,1 kp), kolmandaks tõusis viiendal kohal asunud Hiiumaa RSK sportlane Leenu Sarapuu ja Frosted Sunrise (30,6 kp). Klassi neljas koht kuulus Britt Getter Astoverile (Tondi RSK) ja Dubaile (32,1 kp), viiendad olid Meribel Suurpere (Nõo RK) ja Oxana (34,3 kp) ning kuues auhinnaline koht kuulus Sandra Anet Kaljule (RK El Awrah ET) ja Aritale.

CCN70 klassi võitjad – Vaike Reinmaa ja Orfix. Foto: Elin Jalakas

CCN90 klassis alustasid võistlust hästi Sigrid Lain (Liivimaa RK) ja Insar, saades koolisõidus 73,06%, ning sellest lähtuvalt karistuspunkte kokku 26,9. Takistussõidus kogutud ajavead (0,4kp) nende positsiooni teisel kohal asuva Erkki Hõimu (Märjamaa SK) ja Roleksi ees ei muutnud (28,5 kp). Peale ratsastust kolmandal kohal asunud Kärol Valvik (Nõo RK) ja Grenardi ajasid parkuuris maha ühe tõkke ning langesid sellega neljandaks (34,8 kp). Kolmandaks võitles end vigadeta parkuuriga kolme koha võrra tõusnud Britt Getter Astover (Tondi RSK) ja Hultajka (33,2 kp). Võistlejaid siin klassis oli kokku 16.

Pühapäevane kross esikolmikusse muutust ei toonud ning CCN90 klassi võitsidki Sigrid ja Insar, lõpptulemusega 27,3 kp. Teine koht kuulus 30,5 kp-ga Erkki Hõimule ja Roleksile ning kolmandad olid Britt Getter ja Hultajka (33,2 kp). Neljandaks võitles end peale kahte ala üheksandal kohal asunud Veiko Uuk (Tartumaa RSK) hobusel Beiton (37,6 kp) ning viies koht kuulus koduklubi paarile Kärolile ja Grenardile (38,0 kp).

Antud võistluse raames oli Eesti kolmevõistluses esimest korda kasutusel ka Equipe online ning vaatamata väikestele viperustele sai selle vahendusel väga mugavalt võistluste tulemusi jälgida. Suur tänu selle eest sekretär Merle Kollomile!

Lisaks ütleb Eesti kolmevõistluspere omalt poolt tänusõnad ka Ecu talli pererahvale toredate võistluspäevade ja kogu asja korraldamise eest!

Kõik võistluste tulemused on leitavad siit